آشنایی با مشکلات هارد اکسترنال WD

ذخیره سازی اطلاعات با هارد اکسترنال

آشنایی با مشکلات هارد اکسترنال WD موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. هارد وسترن دیجیتال از پر مصرف ترین هارد ها در ایران می باشد دلیل این امر این است که شرکت وسترن از بروز ترین تکنولوژی ها در زمینه تولید هارد بهره می گیرد و هر هارد بری مصارف مختلف تولید می کند.

دلایل مشکلات هارد اکسترنال WD چیست؟

  • سوختن برد هارد دیسک

هارد های مکانیکی که به آن HDD نیز می گویند، از یک رابط به نام برد در درون خود استفاده می نمایند که این بردها دراصطلاح رابط بین کامپیوتر و هارد دیسک شما می باشد نوسان برق از دلایل آسیب به برد هارد دیسک می باشد زمانی که برد هارد دیسک شما آسیب ببیند هارد به هیچ عنوان روشن نمی شود در زمان برخورد با این خرابی لازم است حتما یک برد سالم هم خانواده برد معیوب پیدا شود و المان های برد اصلی با برد معیوب جاگذاری شود مشاهده شده است در بعضی از مراکز غیر متخصص با تعویض برد خراب با برد سالم , برد معیوب را دور انداخته المان های روی برد وجود دارد که این المان ها تماما یونیک بوده . مختص همین هارد می باشد و پس از جابه جایی حتما باید این المان ها هم هم خوانی روی برد جدید شود.

  • خرابی به علت وجود بدسکتور

از مشکلات عدیده درهارد های وسترن وجود بدسکتور در روی هارددیسک می باشد که این بدسکتور ها براساس نوع باید درصد اصلاح آنها برآییم بعضی از بدسکتورها قابل رفع می باشد بعضی از بدسکتور ها نیز به خاطر آسیب فیزیکی به سطح پلتر یا همان فضایی که اطلاعات درون آن ذخیره می شود غیر قابل رفع می باشد بهرحال وجود بدسکتور باعث عدم رسیدن شما به اطلاعات نمی تواند باشد و در زمان مواجه شدن با بدسکتور به هیچ عنوان نباید درصد رفع این بدسکتورها نمائیم چون با تخصص نادرست ممکن است اطلاعات برای همیشه از بین برود.

  • خرابی در سیستم عامل هارد دیسک یا همان فریم ویر

از دلایل و مشکلات زیاد هارد های اکسترنال WD خرابی در سیستم عامل یا همان فریم ویر هارد دیسک می باشد هر هارد براساس برند و ظرفیت از یک سیستم عامل مخصوص خود استفاده می کند که کل فضای هارد را مدیریت می کند از مشکلات عدیده هارد اکسترنال وسترن خرابی در سیستم عامل می باشد این فریم ویرها تماما یونیک بوده و بیشتر ماژولها مخصوص همان هارد می باشد که با تعمیر در این سیستم عامل هارد برای همیشه از بین میرود پس حتما این خرابیها باید اصلاح شود جاگذاری از هارد  مشابه در بیشتر مواقع کارساز نیست.

  • خرابی فیزیکی یا آسیب به HDD

از خرابی های شایع دیگر آسیب به مدیای هارد دیسک می باشد که در این صورت باید سریاعا نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت