حملات گسترده مهاجمان روسی بر ضد زیرساخت‌های حساس کشور آمریکا !

malware

حملات گسترده مهاجمان روسی بر ضد زیرساخت‌های حساس کشور آمریکا !

به گزارش مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت، دولت آمریکا به تازگی و به طور رسمی کرملین را متهم به حملات وسیع سایبری بر ضد زیرساخت‌های حساس  کشور یادشده کرده است.

طبق اطلاعیه FBI و وزارت امنیت داخله آمریکا که به طور مشترک منتشر شده است، حملات گسترده مهاجمان روسی در فرآیند چند مرحله ای و با استفاده از تکنیک‌های هدفمند فیشینگ دستگاه قربانیان را به بدافزار آلوده می کرده است. سپس بدافزار به شناسایی شبکه و تکثیر خود در سطح آن پرداخته و پس از جمع‌آوری اطلاعات متعلق به سیستم‌های کنترل صنعتی آنها را به مهاجمان ارسال می‌کرده است. همچنین در این اطلاعیه از سازمان این کشور در خواست شده تا وضعیت امنیتی خود را بازبینی و بررسی نمایند.

قابل ذکر می باشد که براساس اطلاعات بدست آمده در این خصوص، به نظر می آید حملات گسترده مهاجمان روسی دست کم از مارس 2016 شروع شده که طبق خبرها بخش هایی چون انرژی، آب و هوانوردی را مورد هدف قرار داده است.

مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت همواره در تلاش است تا بروزترین خبرها در خصوص انواع بدافزارها و سخت افزار ها و همچنین اطلاعات مفیدی درباره ی بازیابی اطلاعات را برای شما همراهان گرامی و ارجمن ارائه نماید.

با ما همراه باشید

مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت