ساخت مخفیانه کامپیوتر توسط دو زندانی!

ساخت مخفیانه کامپیوتر توسط دو زندانی!

به گزارش شرکت مهندسی شبکه گستر، دو زندانی در اوهایوی آمریکا با استفاده از زباله‌های الکترونیکی اقدام به ساخت کامپیوتر کرده و از طریق شبکه زندان به اینترنت متصل شدند!

هر چند این ماجرا به سال 2015 باز می‌گردد اما جزییات آن را دفتر بازرسی کل اوهایو بدنبال یک بررسی تقریباً یک ساله در گزارشی 50 صفحه‌ای روز سه شنبه منتشر کرد.بر اساس این گزارش این دو زندانی با مشارکت چند زندانی دیگر قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای ساخت کامپیوتر را از یک کارگاه بازیافت زباله‌های الکترونیکی به‌صورت مخفیانه جمع‌آوری می کرده بودند.
آنها پس از ساخت دو کامپیوتر از طریق زباله‌های الکترونیکی جمع‌آوری شده، دستگاه‌ها را در سقف یک اتاق آموزشی مخفی کرده و سپس با اتصال به شبکه زندان به اینترنت متصل شده بودند.
این افراد به‌محض برخط شدن از مهارتشان برای نقض قانون استفاده کرده بودند. آنها به سوابق داخلی زندانیان دست یافته و اقدام به ایجاد مجوز عبور برای دسترسی به بخش‌های محدود شده که تردد در آنها تنها برای زندانیان دارای مجوز ممکن بوده کردند.

همچنین با سوءاستفاده از مشخصات یکی از زندانیان درخواست صدور کارت اعتباری داده بودند.
ضمن اینکه به سایت‌هایی نظیر سایت‌های متعلق به سازندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر، سلاح و مواد منفجره نیز مراجعه کرده بودند.
به گزارش شرکت مهندسی شبکه گستر، این برنامه مخفیانه زمانی لو می‌رود که کارمند فناوری زندان متوجه ترافیک بالای اینترنت با حساب کاربری پیمانکاری که در آن زمان حضور نداشته شده می‌شود.
در نهایت پنج زندانی در ارتباط با این نقشه شناسایی شدند. هر پنج زندانی از یکدیگر جدا شده و به زندان‌های دیگری منتقل شده‌اند.

منبع : shabakeh.net

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت