کوالکوم فناوری Quick charge 5 را معرفی کرد

فناوری quick charge

کوالکوم، از نسل جدید شارژرهای سریع خود یعنی quick charge 5 رونمایی کرد. به ادعای کوالکوم نسل جدید فناوری می‌تواند در عرض پنج دقیقه، یک باتری را 50 درصد شارژ کند.

امروزه با فناوری‌های متعددی رو به رو هستیم که هر کدام از آن‌ها ویژگی خاص خود را دارند. حال امروز با Quick charge 5 کوالکوم رو به رو هستیم. فناوری که به نظر می‌رسد انقلابی باشد.

طبق ادعای این شرکت آمریکایی این شارژر می‌تواند در عرض 15 دقیقه یک باتری را کاملا شارژ کند.

به عبارتی در تنها 5 دقیقه 50 درصد باتری شارژ می‌شود یعنی زمانی که باتری زیر 50 درصد است هر 6 ثانیه یک درصد به شارژ باتری افزوده می‌شود.

کوالکوم فناوری جدید خود را سریع ترین راهکار شارژ در جهان می‌نامد که البته نتایجی که از آن منتشر شده است بسیار شگفت انگیز است.

این فناوری می‌تواند عادات کاربران را هم تغییر دهد. به عبارتی به جای این‌که شارژ کردن در شب انجام شود، وقتی فردی ببیند که تنها در 15 دقیقه می‌تواند گوشی خود را کامل شارژ کند این کار را می‌تواند در صبح هنگام صرف صبحانه انجام دهد.

ساختار این شارژر دارای اسلایدهایی به نام 2s و 2snP است که 100 وات نیروی شارژ را به صورت دو ورودی 50 واتی به هر سلول تزریق می‌کند.

کوالکوم بر این باور است که این نوع ساختار بازدهی شارژ را تا 70 درصد افزایش می‌دهد و همچنین دمای کمتر نسبت به نسل گذشته یعنی Quick charge 4 خواهد داشت.

فناوری quich charge 5

ارقامی منتشر شده از سوی کوالکوم نتیجه آزمایش بر روی یک باتری 4500 میلی‌آمپری بود.

فناوری کوییک شارژ 5 از USB-PD هم پشتیبانی می‌کند. در نتیجه دستگاه‌های الکترونیکی بزرگ‌تر را نیز با حداکثر سرعت شارژ می‌کند.

همچنین محدودیتی مرتبط به کابل USB وجود ندارد و می‌توان شارژ سریع را در دستگاه‌های ب‌سیم نیز استفاده کرد.

مزیت‌های فناوری شارژ جدید کوالکوم

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های فناوری شارژ جدید کوالکوم در گستردگی آن است. در سال‌های گذشته شاهد رونمایی از فناوری شارژ سریع توسط کمپانی دیگری نظیر اوپو و شیائومی بودیم.

اما کوالکوم به خاطر بازار گسترده‌ای که دارد می‌تواند در این زمینه بهتر عمل کند. همان طور که تولیدکنندگان موبایل به مودم‌های ساخت کوالکوم احتیاج دارند و به دلیل هماهنگی بهتر با مودم Soc را هم از همان شرکت می‌خرند همچنین آن‌ها معمولا ماژول‌های آنتن را هم از کوالکوم می‌خرند.

در نهایت در همین حال فناوری شارژ سریع نیز از طرف شرکت به تولیدکنندگان پیشنهاد می‌شود و احتمال خرید آن‌ها بسیار بالا می‌رود.

گفتنی است فناوری جدید با اسنپدراگون 865 عرضه می‌شود. کوالکوم در پایان رونمایی جدید می‌گوید تراشه‌های جدید با نام‌های SMB1396 و  SMB1398 مخصوص شارژ سریع اکنون در مراحل نمونه‌سازی هستند و احتمالا در فصل سوم سال جاری در دستگاه‌های تجاری استفاده خواهند شد.

دیدگاه شما کاربران امین دیتا در این زمینه چیست؟

منبع: arstechnica

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت