با خرابی های هارد اکسترنال بیشتر آشنا شوید.

ذخیره سازی اطلاعات با هارد اکسترنال

در این مطلب قصد داریم شما را با خرابی های هارد اکسترنال بیشتر آشنا سازیم. پس با ما همراه باشید.

  1. خرابیهای Logical (نرم افزاری): این نوع از خرابی هارد اکسترنال در قسمت های مکانیکی و الکترونیکی هارد ایجاد می شود که باعث خرابی در هد هارد، موتور هارد دیسک و یا آسیب فیزیکی به برد هارد اکسترنال می‌شود. این دسته از هارد های اکسترنال با این نوع خرابی فیزیکی و یا مکانیکی بایستی که در محیط کلین روم ، باز شود و مورد برسی قرار گیرد تا برآورد دقیقی از هزینه بازیابی اطلاعات بدست آوریم .
  2.  خرابیهای Physical (سخت افزاری): هارد به لحاظ فیزیکی مشکلی ندارد و کار می‌کند اما دسترسی به اطلاعات امکان پذیر نیست؛ این عدم دسترسی می تواند به دلیل ویروسی شدن، ازبین رفتن پارتیشن ،پاک شدن فایلها و یا فرمت پارتیشن هارد اکسترنال باشد.

عمده خرابی های که پیغام های فرمت و غیره مواجه می شویم مربوط به خرابی های نرم افزاری و در بعضی از مواقع سخت افزاری هارد دیسک هستند.

به عنوان مثال هارد دیسک خود از قطعات مکانیکی مانند هد بهره می گیرد حال در بعضی از مواقع یک یا چند هد شما به مشکل میخورد در این مواقع هارد دیسکبه صورت ناقص عمل کرده و توانایی دسترسی به تمام دیتا وجود ندارد، بنابراین در بعضی از موارد در کامپیوتر به طور ناقص دیتکت شده و به کابر به اشتباه پیغام فرمت می دهد، حال در این مواقع فرمت کردن هارد نه تنها مشکل را حل نمی‌کند؛ بلکه به مشکل اصلی هارد شما اضافه می کند .

درحالت دوم که عمده خرابی هارد مربوط به حالت نرم افزاری بوده بعضی از کاربران عزیز این نمونه از هارد ها را به اشتباه به تلویزیون وصل کرده اند.

دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال، وقتی به تلویزیون متصل شود!

ما شما را با این مشکلات و علایم آشنا می کنیم:

وقتی سیستم فایل هارد دیسک تغییر میکند.

سیستم فایل هارد اکسترنال شما NTFS  بوده حال پس از اتصال به تلویزیون، فرمت هارد دیسک شما از NTFS  به FAT  تغیر پیدا خواهد کرد.در این حالت هارد بالا آمده اما اطلاعات قابل رویت نیست زیرا در گذشته اطلاعات شما روی فرمت NTFS  ذخیره شده است حال فرمت هارد دیسک کلا تغیر و آدرس های جدید روی هارد ذخیره شده است.

نوسان برق

حالت دوم که تلویزیون باعث آسیب به هارد شما می شود، بر این اساس می باشد که تلویزیون به علت عدم کنترل برق ورودی پورت های USB  خود ممکن است به هارد شما آسیب فیزیکی وارد نموده و هارد شما دچار خرابی فیزیکالی شده و در بعضی از حالات نیز از شما تقاضای فرمت نموده است. در صورت مشاهد این مورد بدترین کار ممکن فرمت کردن هارد اکسترنال است چرا که باعث می شود بازیابی اطلاعات، تقریبا غیر ممکن شود.

پس در موارد بالا فوق فرمت کردن هارد دیسک، شما هیچ کمکی به بازیابی طلاعات شما نمی‌کند و در اصل مشکلی به مشکلات شما اضافه خواهد کرد.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت