دولت ژاپن تجهیزات IOT شهروندان خود را هک می‌کند.

دولت ژاپن

دولت‌مردان ژاپن در اقدامی بی‌سابقه قصد نفوذ به تجهیزات اینترنت اشیاء IOT شهروندان خود را دارند. ازاین‌رو دولت ژاپن قانون جدید تصویب کرد که در جریان آن مقامات این کشور مجازند تجهیزات اینترنت شهروندان این کشور را هک کنند و از جزئیات آن اطلاع یابند. مقامات این کشور اعلام کردند که قصد دارند لیست کاملی از تجهیزات آسیب‌پذیر جمع‌آوری کنند و به همین منظور موضوع نفوذ را مطرح کردند.

گفتنی است دولت ژاپن بدون نظرسنجی عمومی این طرح را عملیاتی نمی‌کند و برای اجرایی کردن این طرح یک نظرسنجی توسط موسسه ملی اطلاعات و فناوری ارتباطات (NICT)، ترتیب خواهد داد. گفتنی است این همه پرسی توسط وزارت امور داخلی و ارتباطات بررسی و نظارت خواهد شد.

این نظرسنجی ماه آینده برگزار خواهد شد که در جریان آن 200 میلیون دستگاه IOT مانند روترها، دوربین‌های مداربسته و… موردبررسی قرار می‌گیرند.

.مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت همواره می کوشد تا بروزترین خبرها و همچنین خدمات بسیار مناسبی را در خصوص بازیابی اطلاعات برای شما عزیزان ارائه دهد.

در بسیاری از موارد شاهد هستیم که کلمات عبور و گذرواژگان پیش‌فرض برای تجهیزات اینترنت اشیاء مشکل‌آفرین هستند و هکرها از همین موضوع برای نفوذ به سیستم‌های مختلف استفاده می‌کنند.

دولت ژاپن معتقد است که هکرها با سوءاستفاده از این امکان می‌توانند به هزاران سیستم کامپیوتری نفوذ کنند.

توکیو در سال 2020 قرار است که برگزارکننده مسابقات المپیک تابستانی باشد ازاین‌رو در حال فراهم کردن زیرساخت‌های این مسابقات به‌ویژه در حوزه سایبری است.

مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت