5 کاربرد مهم هارد اکسترنال – بخش دوم

کاربرد هارد دیسک سخت خارجی

در مقاله 5 کاربرد مهم هارد اکسترنال – بخش اول توضیحاتی در خصوص موارد استفاده هارد اکسترنال داده شد؛ در این مقاله قصد داریم به ادامه این موارد استفاده بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

3- ویرایش

هارد اکسترنال برای ویرایش دیجیتال یک ضرورت مطلق است.

ویرایش دیجیتال چیست؟

  • ویراش ویدیو
  • ویرایش عکس
  • تصویر دیجیتالی
  • رندر سه بعدی
  • ویرایش صدا
  • شبیه سازی پیشرفته

اینها برخی از فشرده ترین کارهایی است که کامپیوتر شما می تواند انجام دهد زیرا به محاسبات گسترده و پردازش داده نیاز دارند. در حالی که پردازنده و پردازنده گرافیکی شما بیشتر کارها را انجام می دهند، یک هارد اکسترنال نیز از جنبه های اساسی آن است.

بک آپ گیری از هارد دیسک

پردازش RAID

RAID مخفف “آرایه اضافی دیسک های مستقل” است. اصولاً شما دو یا چند هارد دیسک را به هم متصل می کنید و آنها به عنوان یک هارد منفرد عمل می کنند. می توانید RAID را به گونه ای تنظیم کنید که اطلاعات شما در چندین هارددیسک ذخیره شود – بنابراین اگر یک درایو خراب شود، همچنان داده های هارددیسک های دیگر را خواهید داشت.

هنگام پردازش با اکتان بالا، احتمال خراب شدن هارد دیسک شما بیشتر است. هارد دیسک خراب ممکن است باعث شود تمام داده های جدیدی که هنوز ذخیره نشده اند را از دست دهید. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از این اتفاق، انجام پردازش RAID هنگام انجام کارهای فشرده است. اگر در ویرایش دیجیتال تازه وارد هستید، درباره نحوه تنظیم آرایه RAID تحقیق کنید.

دیسک خراش خارجی

دیسک خراش به هر دیسک سختی گفته می شود که یک برنامه کامپیوتر ای اطلاعات را در آن ذخیره می کند. اکثر کامپیوتر ها فقط یک درایو سخت دارند، بنابراین این دیسک خراش اختصاص یافته برای برنامه های کامپیوتر ای است. اگر در حال ویرایش دیجیتال هستید، برای شما مفید خواهد بود که یک هارد اکسترنال را به عنوان دیسک خراش نرم افزار ویرایش خود انتخاب کنید.

احتمالاً هارد دیسک کامپیوتر شما مملو از نرم افزار و پرونده های شخصی خواهد بود، و اگر در حال ویرایش هستید که منجر به تولید تعداد زیادی فایل موقت می شود، ممکن است فضای دیسک سخت شما کم باشد. به جای آن یک هارد اکسترنال را وصل کنید و آن را به عنوان خراش دیسک برنامه ویرایش خود تنظیم کنید (معمولاً خراش دیسک را در برنامه تنظیم خواهید کرد) یک سخت افزار خارجی فضای آزاد بیشتری برای ویرایش خواهد داشت.

4- به اشتراک گذاری داده ها

هارد اکسترنال راهی عالی برای انتقال مقدار زیادی داده است. محبوب ترین راه ها برای انتقال داده ها از طریق درایو فلش، ایمیل یا فضای ذخیره سازی ابری است. متأسفانه، این روش ها برای ارسال / دریافت بیش از چند پرونده ایده آل نیستند.

درایوهای خارجی

اگر می خواهید بسیاری از گیگابایت داده را انتقال دهید، متوجه خواهید شد که این روش های انتقال آهسته و ناخوشایند هستند. فضای ذخیره سازی ابری می تواند مقدار بیشتری از داده ها را کنترل کند، اما زمان بارگذاری و بارگیری ممکن است طولانی باشد.

از طرف دیگر، یک هارد اکسترنال به شما امکان انتقال داده های بیشتری را با سرعت بیشتری می دهد. اگر می خواهید داده ها را از یک کامپیوتر قدیمی به کامپیوتر جدید منتقل کنید، یا اگر می خواهید داده ها را با یک شریک تجاری یا مشتری مبادله کنید، استفاده از هارد اکسترنال آسان تر خواهید بود. شما فقط داده ها را روی هارد اکسترنال قرار می دهید و سپس هارد اکسترنال را به هر کامپیوتر ای وصل می کنید تا بخواهد آن را منتقل کند. این مانند یک درایو فلش است، اما فضای ذخیره سازی بسیار بیشتری دارد.

نکته حرفه ای: بهترین هارد دیسک های خارجی (هارد اکسترنال) دارای کانکتورهای سریع مانند Thunderbolt یا USB-C هستند.

5- بازی

بازی های کامپیوتر ای مدرن از نظر وسعت و جزئیات گرافیکی کاملاً عظیم هستند و این بدان معناست که فضای بیشتری را در هارد دیسک شما اشغال می کنند. اگر شما یک گیمر PC هاردکور هستید و هارد دیسک شما بیش از حد از بازی ها پر می شود، یک هارد اکسترنال را برای ذخیره آنها تهیه کنید. به یاد داشته باشید که اگر فضای خالی شما کم شود، کامپیوتر شما به سرعت کار نمی کند. یک هارد اکسترنال می تواند عملکرد بازی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

اگر می خواهید از یک هارد اکسترنال برای بازی استفاده کنید، حتماً آن را با کانکتور Thunderbolt یا USB-C تهیه کنید. USB Type-A بسیار کند است و قادر به انتقال سریع اطلاعات از دیسک سخت به کامپیوتر شما نیست، بنابراین از تاخیر شدید رنج می برید. از طرف دیگر، Thunderbolt و USB-C اتصالات پرسرعتی هستند که هنگام بازی روی هارد اکسترنال مشکلات عملکرد را به حداقل می رسانند.

همچنین می توانید از یک هارد اکسترنال برای بازی های کنسولی استفاده کنید. هر دو PlayStation 4 و Xbox One از طریق اتصال USB 3.0 از هارددیسک های خارجی پشتیبانی می کنند. USB 3.0 اتصال خوبی است که برای بازی به اندازه کافی سریع است.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت