چگونه می توان داده ها را از هارد دیسک بازیابی کرد – بخش دوم

چگونه می توان داده ها را از هارد دیسک بازیابی کرد

در بخش اول مقاله چگونه می توان داده ها را از هارد دیسک بازیابی کرد عواملی که منجر به خرابی هارد دیسک می شود را بررسی کردیم. در ادامه این مطلب به ادامه بحث و بررسی در این خصوص خواهیم پرداخت.

  1. خرابی سیستم عامل

هنگامی که دیسک سخت بوت می شود ، لازم است بلافاصله به سیستم عامل موجود در صفحه و کنترل کننده آن دسترسی پیدا کنید. اگر هارددیسک به دلیل خرابی صفحه ، خرابی الکترونیکی و … به سیستم عامل خود دسترسی پیدا نکند ، نمی تواند راه اندازی شود. این مشکل معمولاً هنگامی رخ می دهد که کد سیستم عامل خراب شود. این بدان معنی است که تعامل مناسبی بین هارد دیسک و کامپیوتر ندارد.

  1. نگهداری ضعیف

یكی از شاخص های اصلی رایانه ای كه بد نگهداری می شود سرعت پردازش پایین و جلسات طولانی بوت آن است. برای حفظ سیستم رایانه ای در یک وضعیت سالم ، مهم است که defragmentation دیسک را به طور منظم (حداقل یک بار در ماه) اجرا کنید. اگر این کار را انجام می دهید و هنوز سرعت کامپیوتر شما کم است ، این نشانه این است که ممکن است هارد دیسک به زودی از بین برود.

نشانه های خرابی هارد دیسک

این نشانه ها به شرح زیر هستند:

  1. صفحه آبی

اگر رایانه شخصی شما اغلب خراب می شود و صفحه آبی مرگ (BSOD) را مشاهده می کنید ، بلافاصله از داده ها پشتیبان تهیه کنید. تصادف کامپیوتر تصادفی و BSOD نشانه اصلی خرابی هارد دیسک است.

توجه: اگر هنوز قادر به خواندن درایو هستید ، بلافاصله پشتیبان تهیه کنید. در غیر این صورت ، سعی نکنید خودتان آن را برطرف کنید. برای بازیابی اطلاعات خود با یک متخصص خدمات بازیابی اطلاعات مشورت کنید.

  1. پیام های خطا

در صورت بروز مشکلات دیسک ، احتمالاً پیام های خطا ظاهر می شوند. اگر پیام های خطا دریافت می کنید ، یک آزمون SMART را انجام دهید.

همچنین می توانید همزمان یک درایو خاص را بررسی کنید. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کند:

  •     بر روی درایو کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.
  •     به Tools رفته و گزینه Check را بزنید.
  •     اگر آزمایشات علائم هشدار دهنده را نشان دهند ، ممکن است دیسک مشکلاتی داشته باشد.
  1. از دست دادن ناگهانی داده ها

هنگامی که هارد دیسک شما با مشکل روبرو است ، ممکن است با از دست دادن داده ها روبرو شوید. برخی از پرونده های PC ممکن است به طور ناگهانی ناپدید شوند. می توانید هارد دیسک را با چک دیسک SMART یا تست درایو خاص بررسی کنید.

  1. با کلیک بر روی سر و صدا

اگر صداهای کلیک ، سنگ زنی و تیک تیک شنیده اید ، می تواند نشانه خرابی هارد دیسک باشد. در چنین سناریویی ، بلافاصله از درایو پشتیبان تهیه کنید تا از دست رفتن اطلاعات جلوگیری شود.

  1. تأخیر در کار

کم شدن سرعت درایو و جلسات طولانی بوت نشانه خرابی هارد است. تست SMART را انجام دهید تا از دلیل کند شدن سرعت بدانید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت