چگونه می توان داده ها را از هارد دیسک بازیابی کرد – بخش اول

بازیابی داده ها از هارد دیسک

در این پست، عللی که ممکن است منجر به خرابی هارد دیسک شود و علائمی را که باید در هارد دیسک خراب جستجو کرد، بیان کردیم. در صورت از بین رفتن هارد دیسک شما، باید از یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای بازیابی هارد دیسک مانند امین پایتخت برای بازیابی اطلاعات از دست رفته از یک هارد دیسک خراب کمک بگیرید. “

ممکن است این سوال نیز به ذهن شما خطور کند که چگونه می توان داده ها را از هارد دیسک بازیابی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید هنگامی که هارد دیسک شما پاسخ نمی دهد یا هنگام تلاش برای راه اندازی رایانه ممکن است صداهای ضربان دار از هارد دیسک خارج شود و نمی توانید به هارد دسترسی داشته باشید، این نشان دهنده مردن هارد دیسک شما است.

در چنین شرایطی ممکن است نگران داده های موجود در هارد دیسک باشید. برای دسترسی به داده ها، هارد دیسک خراب باید اصلاح شود. اما برای رفع هارد دیسک از بین رفته بدون ایجاد از دست دادن اطلاعات، باید از خدمات بازیابی اطلاعات هارد دیسک حرفه ای کمک بگیرید.

دلایلی که ممکن است منجر به هارد دیسک شود:

  1. آسیب جسمی

قرار گرفتن در معرض آب، شوک و گرما می تواند منجر به خرابی هارد دیسک یا هارد دیسک شود. آب و گرما می تواند به قطعات الکترونیکی درایو آسیب برساند. اگر لپ تاپ را به اشتباه بیندازید، ممکن است به هارد دیسک آن آسیب برساند. انداختن یک شارژر سنگین یا هر ماده سنگین دیگری روی رایانه نیز ممکن است به هارد دیسک آسیب برساند و در نتیجه یک هارد دیسک خراب شود.

  1. آسیب مکانیکی

قطعات مکانیکی هارد دیسک مستعد ساییدگی و پارگی هستند. با استفاده منظم، قطعات داخلی درایو می تواند معیوب شود. اگر سر هارد دیسک شما خراب شود یا ضعیف شود، دیگر نمی تواند داده ها را به درستی بخواند، بنویسد یا ذخیره کند.

توجه: اگر صدای رایانه خرد و تیک تیک را از کامپیوتر خود می شنوید، یک علامت هشدار دهنده است. این بدان معناست که رایانه شما بیشتر خراب و مسدود می شود. در چنین سناریویی از متخصص کمک بگیرید.

  1. خسارت منطقی

به دلیل خطاهای مربوط به نرم افزار، آسیب منطقی به هارد دیسک وارد می شود. این خطاها نتیجه بسیاری از عوامل مانند حملات ویروس، پرونده های خراب، آسیب به فهرست پرونده ها و خطاهای انسانی است. در صورت آسیب منطقی، ممکن است هارد دیسک سیستم عامل خود را بوت نکرده و غیرقابل خواندن شود.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت