آنر برای استفاده از ویندوز 10 با مایکروسافت به توافق رسید

استفاده آنر از ویندوز 10

با توجه به تحریم‌های سخت گیرانه آمریکا علیه هواوی، باعث شد تا هواوی برند آنر را از خود جدا کند و آن را به عنوانی شرکت و برندی مستقل به فروش برساند. حال آنر به واسطه جدا شدن از هواوی و بیرون آمدن از تحریم‌های آمریکا در اولین قدم توانسته تا با مایکروسافت همکاری کند و در طی قراردادی اجازه استفاده از سیستم عامل ویندوز 10 را بدست بیاورد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آنر توانسته بدون تحریم و مشکلی با مایکروسافت همکاری کند و اجازه استفاده از ویندوز 10 را بدست بیاورد. پیش از این هواوی از داشتن این مجوز محروم بود و در نظر داشت تا لپ تاپ‌های خود را با سیستم عامل جدیدی به نام Harmony وارد بازار کند.

البته این ایده هواوی چندان موفق نبود و طرفداران زیادی نداشت در نتیجه در عرضه بین المللی لپ تاپ‌های خود ناکام ماند. اما آنر راه صلح و سازش را در پیش گرفته است و به همین دلیل لپ تاپ‌های خود را با سیستم عامل نام آشنای ویندوز وارد بازار می‌کند.

آنر و ویندوز 10

علاوه بر موفقیت آنر در زمینه ویندوز، می‌تواند به دریافت مجوز برای خرید از کوالکوم، اینتل و انویدیا نیز امید داشته باشد تا به این ترتیب بتواند تبدیل به یکی از قطب‌های صنعت‌های مد نظر خود باشد. بسیاری بر این باور هستند که همکاری یک شرکت آمریکایی با آنر، می‌تواند باعث ترغیب دیگر شرکت‌‌های آمریکایی شود تا به آنر در ساخت لپ تاپ‌های خود کمک کند.

پس از اعلام خبر توافق آنر با مایکروسافت، ژائو مینگ به عنوان مدیرعامل آنر در طی مصاحبه‌ای گفت :

آنر از دستیابی به توافقی بین المللی با مایکروسافت خوشحال است و استفاده از ویندوز 10 در لپ تاپ‌های خود را پلی برای رسیدن اهداف خود می‌داند. ما در پی عرضه لپ تاپ‌هایی با کاکرد و عملکرد فنی بالا هستیم و هیچ چیز بیشتر از کاربران و مشتریان برای ما اهمیتی ندارد.

همچنین آنر در بیانیه‌ای اعلام کرده است که قصد دارد لپ تاپ‌ خود را با سیستم عامل ویندوز 10 به همراه پردازنده core i5 به بازارهای جهانی عرضه کند.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت