نرم افزار بازیابی فایل چگونه کار می کند؟

نرم افزار بازیابی فایل

وقتی داده ها را “به طور دائم” حذف می کنید ، هنوز یک فرصت وجود دارد. برای بازیابی آن می توانید از نرم افزار بازیابی فایل استفاده کنید. نرم افزار بازیابی فایل می تواند شما را از برخی شرایط دشوار خارج کند و فایل هایی را که احتمال می دادید برای همیشه از دست رفته اند بازیابی کند. اما چگونه کار می کند؟

داده های ذخیره شده در درایو دیسک سخت (HDD) از رشته ای از رقم های باینری یا بیت تشکیل شده است که مقدار آنها 0 یا 1 است. این رشته ها بسته به نوع آنها، فایل هایی مانند عکس، اسناد، موسیقی و فیلم را تشکیل می دهند.  به عنوان مثال، در عکس، بیت ها محل، رنگ، روشنایی و سایر جنبه های هر پیکسل را نشان می دهند.

نرم افزار بازیابی فایل چگونه کار می کند؟

هنگامی که داده ها بر روی یک دیسک سخت در ویندوز پاک می شوند، فایل ها به سطل آشغال منتقل می شوند و هنگامی که تخلیه می شوند، فضای آنها را به عنوان آزاد علامت گذاری می کنند و منتظر نوشتن داده های جدید در آنجا هستند. اگر نظر خود را تغییر دهید، می توانید فایل ها را به راحتی از سطل آشغال به مکان اصلی خود بازگردانید.

اما اگر فایلی را از سطل آشغال حذف کنید و نظر خود را تغییر دهید، چه می شود؟ اینجاست که نرم افزار بازیابی فایل وارد می شود. همانطور که در بالا بحث شد، وقتی یک فایل را به طور دائم از سطل آشغال حذف می کنید، در واقع برای همیشه از بین نمی رود. آنچه در واقع حذف است چیزی به نام مرجع جدول اصلی فایل است که در اصل یک نقشه یا نشانگر محل ذخیره فایل است. این داده ها همچنان قابل بازیابی هستند، به شرطی که رونویسی نشوند، سیستم عامل آنها را به عنوان تخلیه از سطل آشغال طبقه بندی می کند.

برای داشتن بیشترین شانس موفقیت در هنگام استفاده از نرم افزار بازیابی فایل، باید سریع عمل کرده و در اسرع وقت آن را بازگردانید. هرچه بیشتر اطلاعات را در درایو خود جاسازی کنید، شانس بازیابی اطلاعات خود کمتر است. علاوه بر این، ما توصیه می کنیم نرم افزار بازیابی فایل را از قبل نصب کنید، تا از این طریق نتواند داده هایی را که می خواهید بازیابی کنید، رونویسی کند.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت