آیا بازیابی فایل ها از هارد فرمت شده امکان پذیر است؟

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

گاهی ممکن است با وضعیتی در هارد خود مواجه شوید که نیاز به بازیابی اطلاعات هارد داشته باشید. امیدواریم هیچ وقت این اتفاق برای شما پیش نیاید. گاهی ممکن است متوجه شوید که هارد شما فرمت شده است. در نتیجه داده ها غیرقابل دسترسی هستند. پس نیاز به بازیابی اطلاعات هارد وجود دارد.

شاید درایو به صورت سهوی فرمت سازی شده باشد، ممکن است این اطلاعات هارد برای شما حیاتی باشد و به آنها نیاز داشته باشید. در برخی موارد، ممکن است هارد فرمت شده باشد و سیستم فایل ها را تغییر داده باشد. آنگاه شما با مشکل مواجه شوید و ممکن است مجبور شوید فایل ها را از یک هارد فرمت شده بازیابی کنید.

مهم نیست که چگونه به این مرحله رسیده اید. واقعیت این است که اکنون برای دسترسی مجدد به داده ها، باید داده ها را پس از فرمت سازی از روی هارد دیسک بازیابی کنید. نگران نباشید، برخی از گزینه ها در دسترس شما هستند که می توانند سیستم شما را به عملکرد کامل بازگردانند. ضمن اینکه به شما در بازیابی اطلاعات هارد کمک می کنند.

فرمت سازی با فایل های شما چه می کند؟

بیایید یک دقیقه وقت بگذاریم تا بفهمیم فرمت دقیق هارد شما بر روی هارد دیسک شما چه کار می کند. هنگامی که یک هارد دیسک را فرمت می کنید، سیستم عامل توانایی ارجاع داده ها بر روی دیسک را از دست می دهد. تا زمانی که بخش های خاص درایو رونویسی نشوند، هنوز فرصتی برای بازیابی هارد فرمت شده وجود دارد.

فایل ها و داده ها هنوز وجود دارند. اما سیستم عامل شما نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند. تنها چیزی که فرمت سازی می تواند انجام دهد این است که اشاره گرهایی را که به سیستم عامل شما می گویند فایل ها در کجا قرار دارند حذف کنید. اگر می توانید آن اشاره گرها را بازیابی کنید، می توانید دوباره به داده های خود دسترسی پیدا کنید.

نکته: اگر متوجه شدید که یک درایو را که می خواهید بازیابی کنید به طور ناخواسته فرمت سازی کرده اید ، باید بلافاصله استفاده از آن را متوقف کنید. تا از بازنویسی سیستم در بخش هایی که ممکن است حاوی داده هایی باشند که در حال بازیابی آنها هستید جلوگیری شود. بهترین شانس شما برای بازیابی همه پرونده های شما این است که در اسرع وقت روند بازیابی را شروع کنید.

چرا گاهی فرمت سازی برای بازیابی اطلاعات هارد ضروری است؟

به راحتی می توان فرمت سازی را یک عملیات مخرب دانست که بیشتر از فایده آن باعث آسیب می شود. اما در واقع اینطور نیست. در واقع، فرمت سازی برای استفاده هارد دیسک ها ضروری است. هارد دیسک بدون فرمت برای ذخیره فایل ها قابل استفاده نیست. زیرا سیستم عامل های مدرن از قوانین ذخیره سازی خاصی پیروی می کنند و فقط می توانند با دستگاه های ذخیره سازی که دارای سیستم فایل مربوطه هستند ارتباط برقرار کنند.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت