اهمیت و کاربرد هارد دیسک

اهمیت و کاربرد هارد دیسک

به دلیل اهمیت هارد دیسک ها، در صورت مواجهه شدن با خرابی های آن خوب است که بدانید چگونه می توانید مشکل هارد دیسک را برطرف کنید. اگرچه از دست دادن داده ها و بازیابی اطلاعات کار زمان بری است و هیچ تضمینی برای موفقیت در خرابی درایور دیسک سخت وجود ندارد.

هارد دیسک چیست؟

هارد دیسک در سیستم شما همان مرکز داده کامپیوتر است. و از آن برای ذخیره تمام برنامه ها و داده های ذخیره شده استفاده می شود. هارد دیسک مهمترین نوع ذخیره سازی در میان انواع مختلفی از حافظه دائمی است که در کامپیوتر شخصی مانند CD، DVD و Pen Drive استفاده می شود. درایور دیسک سخت در وهله اول از سه طریق اندازه، سرعت و کارایی با فضای ذخیره سازی دیگر تفاوت دارد.

فناوری و ساخت درایور دیسک سخت به همان اندازه ریزپردازنده پیچیده است و در طول مدت زمان از نظر ظرفیت ذخیره سازی و قابلیت اطمینان پیشرفت زیادی داشته است. درایور دیسک سخت اولیه در ابعاد بزرگ اما ظرفیت ذخیره سازی بسیار کمتری وجود داشت. اما این محصول امروزی ظرفیت ذخیره سازی کوچکتر، کارایی بهتر، عملکرد قوی و بالایی دارد. به عنوان مثال این قطعه در اوایل قادر به ذخیره اطلاعات حداکثر 500 گیگابایت بود و به مراقبت بیشتری نیاز داشت. از طرف دیگر درایور دیسک سخت مدرن در برابر ضربه مقاوم هستند و دارای 1 ترابایت فضا برای ذخیره اطلاعات به عنوان حداقل ظرفیت ذخیره سازی هستند.

ظرفیت هارد دیسک firs t pc 10 مگابایت و هزینه آن بیش از 1000 مگابایت است. ظرفیت درایور دیسک سخت مدرن نزدیک به 100 گیگابایت است و در عین حال سرعت هارد دیسک و رابط کاربری آن کمتر از 1 در هر مگابایت است. یک دیسک سخت از نظر جنبه های مهم زیر در سیستم کامپیوتر شما نقش بسزایی دارد.

اهمیت هارد دیسک در چیست؟

هارد دیسک احتمالاً مهمترین مولفه کامپیوتر شماست و همه داده ها را هنگامی که کامپیوتر و ظرفیت بسیار بالای آن نگهداری می کند . ضمن این که بسیار کوچک است با ظرفیت ذخیره سازی فیزیکی بسیار زیاد که برای داده های دسترسی تصادفی در کامپیوتر های شخصی استفاده می شود. مهم است که بدانید برای انتخاب یک درایور دیسک سخت جدید یا درایو حالت جامد به چه مقدار داده در کامپیوتر خود نیاز دارید.

عملکرد:

درایور دیسک سخت نقش بسیار مهمی در عملکرد کلی سیستم دارد، احتمالاً بیشتر از آنچه اکثر مردم تشخیص می دهند. تعیین می کند سرعت واکشی و ذخیره داده ها در بوت شدن کامپیوتر و بارگذاری برنامه ها مستقیماً مربوط به سرعت دیسک سخت باشد.

ظرفیت ذخیره سازی:

ظرفیت ذخیره سازی میزان داده ای را که می توان در دیسک سخت ذخیره کرد، تعیین می کند. ظرفیت درایور دیسک سخت در Giga Bytes اندازه گیری می شود که هرچه بزرگتر باشد ظرفیت ذخیره سازی آن بیشتر است.

 قابلیت اطمینان:

عمر هارد دیسک و قابلیت جلوگیری از اتلاف اطلاعات را تعیین می کند.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت