دلیل مشکل نشناختن هارد در DVR چیست؟

راه حل مشکل نشناختن HDD در DVR

مشکل نشناختن هارد در DVR به راحتی قابل شناسایی است. ضبط نشدن تصویر دوربین ها در هارد توسط دستگاه DVR یا NVR. شاید در زمان بروز ایراد در ضبط تصاویر توسط DVR و نشناختن HDD در DVR، تصور کنید که هارد دستگاه DVR شما سوخته است. برای اطمینان از این موضوع بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید.

ممکن است هارد سالم باشد و با عیب یابی دقیق و صرف هزینه بسیار کمتر مشکل عدم شناسایی هارد در DVR رفع شود.

دلایل مشکل نشناختن هارد در DVR

در کل هارد در دستگاه DVR از طریق دو کابل به دستگاه متصل است. یکی کابل برق، که ولتاژی برابر با 12 ولت و 4 آمپر را به هارد منتقل میکند و از پاور دستگاه به هارد متصل می شود. برای دوربین ها این این اعداد برابر با 12 ولت و 1 آمپر هستند. کابل دوم، کابل دیتا یا SATA است که مستقیما به برد دستگاه DVR متصل می شود. خرابی در موارد زیر می تواند باعث نشناختن هارد شود.

ایراد در پارتیشن بندی هارد

یک راه حل ساده برای اطمینان از پارتیشن بندی هارد، فرمت هارد در خارج از دستگاه و پارتیشن بندی مجدد آن در دستگاه DVR است. در صورتی که مشکل نشناختن HDD در DVR با این روش برطرف شد، مشکل از پارتیشن بندی هارد بوده است.

خرابی پاور

در صورت خرابی پاور، این امکان وجود دارد که برق کافی به برد هارد و قطعات مکانیکی آن نرسد و در نتیجه هارد به درستی کار نکند. در این صورت دستگاه قادر به شناسایی هارد و ضبط تصاویر بر روی آنها نخواهد بود و شما با مشکل نشناختن HDD در DVR روبرو می شوید. برای اطمینان از این موضوع می توانید یک گپاور با همان توان و یا ترجیحاً یک پاور 5 آمپر را جایگزین پاور دستگاه کنید و در صورت کار کردن کار صحیح هارد، مشکل از پاور دستگاه DVR است.

خرابی برد دستگاه

در صورتی که برد دستگاه DVR دچار آسیب شده باشد، این احتمال وجود دارد که کاربر با خطای نشناختن هارد در DVR مواجه شود. در این صورت تنها راه حل تعمیر و یا تعویض دستگاه DVR خواهد بود.

خرابی در سوکت SATA برد DVR

ممکن است در صورت خرابی سوکت SATA در برد دستگاه، شما با مشکل نشناختن هارد در DVR مواجه شوید. در این صورت چاره ای جز تعمیر سوکت در برد ندارید.

خرابی کابل و یا اتصالات کابل

همانطور که گفتیم دو کابل به هارد متصل هستند. خرابی در هر یک از این کابل ها می تواند باعث بروز مشکل و نشناختن هارد در DVR شود. برای تشخیص این مشکل کافیست هارد را با کابل SATA جدید امتحان کنید و یا خروجی برق را در سوکت انتهای کابل پاور بررسی کنید.

هارد در حالت SLAVE

در صورتی که هارد توسط جامپر در حالت Slave قرار بگیرد، این امکان وجود دارد که شما با خطای نشناختن HDD در DVR مواجه شوید. با بررسی هارد و جامپر آن، هارد را در حالت Master قرار دهید.خرابی هارد

در نهایت ممکن است، دلیل نشناختن هارد در DVR، خرابی هارد باشد که باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت