فرآیند بازیابی درایور RAID

فرآیند بازیابی درایور RAID

ریکاوری و بازیابی درایور RAID بسیار دشوارتر از بازیابی یک هارد دیسک است و فقط باید توسط متخصص واجد شرایط مانند متخصصان مرکز بازیابی اطلاعات امین پایتخت انجام شود. تولیدکنندگان RAID کنترل های داخلی آرایه های خود را در پیکربندی های مختلف تنظیم می کنند. از آنجا که پیکربندی RAID به احتمال زیاد اختصاصی است، تقریباً هرگز در سایر شرکتهای بازیابی اطلاعات افشا یا به اشتراک گذاشته نمی شود. به همین دلیل مهندسین بازیابی اطلاعات RAID باید سالها تجربه داشته باشند و بتوانند برای هر عملیات جداگانه بازیابی اطلاعات RAID برنامه های بازیابی بنویسند.

فرآیند بازیابی درایور RAID به چه صورت است؟

اولین قدم در فرایند بازیابی اطلاعات ، کپی کردن اطلاعات درایوهای RAID بر روی سرور یا دیسک سخت دیگر است تا مجموعه داده ها دوباره جمع شوند.

هر روش بازیابی مختص یک آرایه RAID خاص است. به عنوان مثال ، RAID سطح 0 (به عنوان RAID 0 نیز شناخته می شود) چالش برانگیزترین نوع بازیابی است زیرا هیچ تحمل خطایی وجود ندارد و بنابراین ، هیچ خطایی برای حاشیه وجود ندارد. RAID 0 از دو درایو تشکیل شده است ، داده ها در مجموعه های کوچک در یک یا هر دو آنها راه راه است. از آنجا که در RAID 0 برابری وجود ندارد ، اطلاعاتی که در یک درایو خراب ذخیره شده است در جای دیگری تکرار نمی شود، به این معنی که بازیابی آن دشوار یا غیرممکن است.

از طرف دیگر RAID 5 از سه درایو یا بیشتر تشکیل شده است و داده های برابری را ارائه می دهد، بنابراین در صورت خرابی یک درایو، می توان از یک درایو جایگزین برای بازیابی استفاده کرد و آرایه را دوباره ساخت. با این حال، اگر دو درایو RAID 5 از کار بیفتد، روند بازیابی دشوارتر می شود. اگر بتوان اطلاعات کافی را از درایوها ذخیره کرد، یک مهندس باتجربه بازیابی اطلاعات RAID معمولاً می تواند موفق شود، زیرا برابری RAID هنوز در دسترس است.

هر بازیابی اطلاعات RAID منحصر به فرد است، زیرا تولید کنندگان آرایه های داخلی خود را به گونه دیگری تنظیم می کنند. یک مهندس بازیابی RAID باید بتواند ترتیب داده ها و چرخه برابری را برای بازیابی داده ها و بازسازی RAID تعیین کند. داده ها به جای اینکه در سطح کنترل کننده باشند، در سطح سیستم فایل قابل دسترسی هستند.

به طور معمول، از یک سیستم فایل NTFS در این نوع بازیابی استفاده می شود، زیرا درایوهای منطقی زمینه کار بر روی تصویر RAID را فراهم می کنند. این به مهندس بازیابی RAID اجازه می دهد تا بیت ها و بایت ها را پس از بازیابی موفقیت آمیز با استفاده از نرم افزار مناسب تولید شده توسط ACE Data Group مونتاژ کند. بازیابی درایور RAID قطعاً برای افراد آماتور توصیه نمی شود.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت