بازیابی فایل ها از هارد دیسک قالب بندی شده – بخش دوم

بازیابی پرونده ها از قالب بندی شده hdd

در مقاله قبل در خصوص بازیابی فایل ها از هارد دیسک قالب بندی شده – بخش اول بحث شد. در این مقاله به ادامه این مطلب می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بازیابی هارد دیسک قالب بندی شده بدون پشتیبان گیری

تهیه نسخه پشتیبان بسیار عالی است و می تواند در بازیابی فایل ها از یک هارد دیسک قالب بندی شده نقش اساسی داشته باشد، اما پشتیبان گیری خوب همیشه در دسترس نیست.

در برخی موارد، ممکن است یک کاربر به هیچ وجه از کامپیوتر خود نسخه پشتیبان تهیه نکند. اگر متوجه شدید که پس از قالب بندی دستگاه نیاز به بازیابی اطلاعات از دیسک سخت دارید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ آیا پرونده های شما برای همیشه از بین رفته است؟

راهی وجود دارد که می توانید بدون استفاده از نسخه پشتیبان، ریکاوری دیسک سخت قالب بندی شده را انجام دهید. شما باید از یک ابزار نرم افزاری استفاده کنید که بتواند به شما در بازیابی اطلاعات کمک کند. چنین ابزاری می تواند داده هایی را که هنوز به طور فیزیکی بر روی هارد دیسک شما وجود دارد بررسی کند و با ایجاد مجدد نشانگرهای سیستم عامل، پرونده های شما را در دسترس سیستم و برنامه ها قرار دهد.

تعدادی از ابزارهای نرم افزاری بازیابی اطلاعات برای بازیابی در هر دو سیستم عامل Mac و Windows در دسترس است.

بازیابی پرونده ها از قالب بندی شده hdd

Disk Drill هنگام جستجوی پاسخ در مورد چگونگی بازیابی هارد دیسک قالب بندی شده گزینه ای عالی است.

یک بارگیری رایگان در دسترس است بنابراین می توانید این ابزار را امتحان کنید و ببینید چه کاری می تواند برای شما انجام دهد. بیایید بررسی کنیم که چگونه از Disk Drill برای دسترسی مجدد به درایو و پرونده های خود استفاده می کنید.

چگونه می توان با استفاده از Disk Drill داده ها را از یک هارد قالب بندی شده بازیابی کرد؟

هنگامی که به یک ابزار بازیابی اطلاعات نیاز دارید، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که با یک فرآیند بازیابی پیچیده روبرو شوید. این واقعیت که شما در تلاش برای بازیابی پرونده های از دست رفته بالقوه هستید، بدون نیاز به برخورد با دستورالعمل ها و روش های ناپایدار، به اندازه کافی استرس آور است.

Disk Drill یک روش بسیار ساده و در عین حال موثر برای شناسایی پرونده های قابل بازیابی و بازیابی واقعی آنها ارائه می دهد.

مراحل زیر را دنبال کنید تا Disk Drill برای بازیابی اطلاعات شما کار کند. ما بر روی بازیابی Mac تمرکز خواهیم کرد، اما مراحل مشابه برای بازیابی فایلها در سیستم عامل ویندوز شما نیز کار خواهد کرد.

برای افزایش شانس بازیابی فایل یا در صورت خراب شدن پارتیشن سیستم، می توانید با Disk Drill یک درایو ریکاوری قابل بوت ایجاد کنید. در اینجا می توانید یک آموزش دقیق پیدا کنید.

برای بازیابی فایلهای حذف شده از یک هارد دیسک قالب بندی شده:

  1. نسخه رایگان Disk Drill را بارگیری کنید. برای نصب ابزار بر روی پرونده diskdrill.dmg کلیک کنید و سپس Disk Drill را به پوشه برنامه خود منتقل کنید.

برای راه اندازی نرم افزار، بر روی نماد Disk Drill کلیک کنید. شما باید یک مدیر باشید زیرا این ابزار درایور جدیدی را نصب می کند و برای انجام کار خود به کنترل کامل نیاز دارد.

  1. اطمینان حاصل کنید که درایوی که می خواهید بازیابی کنید به دستگاه شما متصل است. هنگامی که Disk Drill را راه اندازی کردید، درایوهایی را که می تواند به آنها دسترسی داشته باشد نمایش می دهد.
  2. برای درایوی که می خواهید با آن کار کنید، روی دکمه “بازیابی” کلیک کنید. در صورت نیاز به ایجاد تغییر قبل از اقدام، مانند اعطای دسترسی کامل به دیسک در آخرین نسخه macOS Mojave ،Disk Drill به شما اطلاع می دهد. سپس تمام گزینه های اسکن خود را جستجو می کند تا فایل های قابل بازیابی را پیدا کند.

4- از پرونده هایی که پیدا کرده اید پیش نمایش کنید. برای پیش نمایش، روی نماد «چشم» در کنار پرونده خود کلیک کنید.

  1. پرونده های حذف شده خود را بازیابی کنید. به سادگی فایل هایی را که می خواهید از میان پرونده های قابل بازیابی بالقوه بازیابی شده توسط Disk Drill بازیابی شوند، انتخاب کنید. این ابزار در صورت امکان پرونده ها را بازیابی می کند.
  2. در صورت آسیب فیزیکی به بخشهای موجود در درایو شما، ممکن است برخی از پرونده ها بازیابی نشوند. در بیشتر موارد دیگر ، Disk Drill می تواند پرونده ها را در بیش از 200 قالب مختلف فایل شناسایی و بازیابی کند.

Disk Drill فقط برای موارد اضطراری نیست و می تواند محافظت از داده های شما را با ابزارهای رایگان که در برنامه وجود دارد، آسان کند. برنامه های کمکی که در آن گنجانده شده است می توانند سلامت دیسک های شما را بررسی کنند، پرونده ها و نسخه های کپی ناخواسته را پاکسازی کنند و برای بازیابی تضمینی از داده های شما با بازیابی vault محافظت کنند. امروز Disk Drill را به صورت رایگان بارگیری کنید و ببینید چگونه می تواند به شما در حفظ امنیت اطلاعات خود و بازیابی آنها در صورت لزوم کمک کند.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت