اهمیت پشتیبان گیری از داده ها در چیست؟

اهمیت پشتیبان گیری از داده ها

شما باید از داده های کسب و کار خود محافظت کنید. پشتیبان گیری از داده ها و بازیابی اطلاعات از بخشهای مهم اداره یک تجارت است. صاحبان مشاغل سه چیز را به سرعت درک می کنند: خطای همه انسانها؛ و بلایا زمانی اتفاق می افتد که حداقل انتظار آن را داشته باشند یا حداقل برای آن آماده باشند. با داشتن سیستم های پشتیبان گیری از داده ها می توان آمادگی بیشتری کسب و کار را داشت. این سیستم های پشتیبان گیری داده ها یا با استفاده از یک سرور خارج از سایت یا با استفاده از درایوهای جداگانه برای ذخیره اطلاعات زیاد انجام می شود. بدون وجود این سیستم های پشتیبان گیری از داده ها ، بازیابی داده ها به وضعیت خطرناکی تبدیل می شود که در آن بسیاری از مشاغل با بدترین اتفاق اطلاعات را از دست می دهند.

سرورهای خارج از سایت برای بازیابی اطلاعات مفید هستند زیرا مقدار زیادی ذخیره سازی را برای قیمت های اسمی فراهم می کنند، به ویژه هنگام مقایسه دردسری که در صورت بروز یک فاجعه اطلاعاتی صرفه جویی می کند. داشتن یک مکان امن برای قرار دادن اطلاعات در خارج از سرور اصلی تجارت ، می تواند در طولانی مدت عملکرد تسکین دهنده تری داشته باشد. بازیابی اطلاعات معمولاً بدون درد است. در موارد نادر که این سرورهای خارج از سایت خراب می شوند ، معمولاً سرورهای خارج از سایت از اطلاعات بیشتر درایوهای خود نسخه پشتیبان تهیه می کنند. استفاده از یک سرور خارج از سایت برای محافظت از داده های کسب و کار شما یکی از روش های موثر برای ایمن نگه داشتن اطلاعات است.

یکی دیگر از سیستم های پشتیبان گیری داده موثر، سرمایه گذاری در درایوهای ذخیره سازی مستقل است. درایوهای ترابایت در صورت خرید از فروشگاه های تخفیف دار یا فروشگاه های با حجم زیاد نسبتاً ارزان هستند. بازیابی اطلاعات از طریق این درایوها آسان است زیرا اساساً از پریز برق بهره می برند. چندین فضای ذخیره سازی از نیمی ترابایت ، یک ترابایت ، دو ترابایت و برای مصرف کنندگان بزرگ سه درایو ترابایت در دسترس است. بسته به انواع داده های لازم برای ادامه کار تجارت ، تهیه پشتیبان از اطلاعات روزانه ممکن است لازم باشد. اگر داده ها مالی باشند ، این تقریباً یقین است. این درایوهای خارجی در محافظت از داده های کسب و کار شما بسیار ارزشمند هستند.

ذخیره سازی خارج از سایت و ذخیره سازی درایو خارجی از ضروریات بالقوه هستند. اینکه کدام یک بهتر است کاملاً براساس مشاغل اداره شده تعیین می شود. نسخه پشتیبان تهیه داده و بازیابی اطلاعات اساساً به همان روش کار می کنند. ملاحظه واقعی این است که آیا ذخیره سازی داده ها طولانی مدت است یا کوتاه مدت و آیا هزینه کوتاه مدت بیشتر از بلند مدت است. برای فضای ذخیره سازی خارج از سایت ، فضای ذخیره سازی بیشتری وجود دارد اما برای پرداخت های مکرر. برای ذخیره سازی درایو خارجی این یک بار شارژ است (مگر اینکه درایو به نحوی خراب شود). در پایان این شما هستید که باید از داده های کسب و کار خود محافظت کنید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت