اهمیت اندازه و سرعت هارد دیسک در چیست؟

اندازه و سرعت در هارد دیسک چه اهمیتی دارد؟

هارد دیسک سیستم اصلی ذخیره سازی کامپیوتر باشد. این دستگاه قابلیت جابجایی ندارد و پس از خاموش شدن کامپیوتر، تمام داده ها را حفظ می کند. درایو بسیار سریع اطلاعات را در اختیار کامپیوتر شما قرار می دهد زیرا به آن نیاز دارد.

اهمیت اندازه و سرعت هارد دیسک در چیست؟

هارد دیسک ها بر حسب گیگابایت محاسبه می شوند و همچنین هرچه مقدار آن بیشتر باشد، فضای ذخیره سازی کامپیوتر نیز بیشتر است. اگر می خواهید بر روی خرید کامپیوتر رومیزی یا نوت بوک جدید سرمایه گذاری کنید، بسیار مهم است که ظرفیت ذخیره سازی مورد نیاز و نحوه کار درایو را با کامپیوتر خود را بدانید. تا بتوانید سیستم مناسبی خریداری نمایید.

در هنگام ذخیره اطلاعات در کامپیوتر، فرم برنامه بر روی صفحه مغناطیسی موجود در داخل درایو ثبت شده است. بسیاری از درایوهای دیسک سخت دارای بشقاب های زیادی هستند که به آنها امکان می دهد تا در هر دقیقه 15000 بار چرخش پیدا کنند. مقدار محل درایو کامپیوتر ممکن است در نحوه ذخیره اطلاعات تأثیر بگذارد. اطلاعات موجود در درایو برداشته شده یا در هر زمان ممکن است در حافظه پاک شوند و برای ذخیره اطلاعات به برق مداوم نیاز ندارند.

توجه داشته باشید که برای ذخیره تصاویر، فیلم ها، موسیقی و اسناد بزرگ، کامپیوتر شما باید با مقدار بیشتری فضای درایو طراحی شود. می توانید از درایو های بزرگتر و 160 گیگابایت کامپیوتر خریداری کنید.

به یاد داشته باشید که سرعت درایو بسیار حائز اهیمت است. اگر کامپیوتر شما کند است، یک درایو سریعتر و بزرگتر به شما کمک می کند تا بتوانید با سرعت بهتری عمل کنید. بعلاوه، اگر کامپیوتر شخصی شما در حال کار با یک درایو پایین است، این مشکل نیز وجود خواهد داشت. حذف برنامه های غیرضروری در درایو اگر برنامه PC شما کند است،  راه حل دیگری است که برای افزایش سیستم های درایو کند استفاده می شود.

تاثیر Defrag در هارد دیسک

تکه تکه شدن درایو هنگامی اتفاق می افتد که فایل ذخیره شده در موارد جداگانه خراب شود. این امر معمولاً در صورت کمبود فضای کافی برای عملکرد سیستم اتفاق می افتد. Defrag کردن این قسمتهای ذخیره شده را می گیرد و قطعات را مجدد تنظیم می کند. این روش ممکن است زمان بر باشد، اما یک روش عالی برای افزایش سرعت کامپیوتر و همچنین فضای درایور شما است.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت