برای جلوگیری از خرابی هارد دیسک چه کنیم؟

هارد دیسک

هارد دیسک یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین ابزارها است که اغلب افراد تمام داده ها و اطلاعات دیجیتال خود را روی آن ها ذخیره می کنند و به همین دلیل از دست رفتن این داده ها به دلیل خراب شدن هارد دیسک می تواند به معنای فلج شدن افراد باشد. درست است که در بیشترمواقع می توان داده های از دست رفته به دلیل خرابی هارد دیسک را با استفاده از روش های خاص بازیابی کرد ولی پیشگیری همیشه بهتر از درمان می باشد.

در این مطلب می خواهیم شما را با ترفندها و تکنیک هایی آشنا سازیم که به شما کمک می کنند طول عمر هارد دیسک خود را افزایش داده و مانع خرابی آن شوید.

  • ریختن اطلاعات پس از پاک شدن پارتیشن ها یا حتی فایل ها ، شانس بازیابی اطلاعات را کاهش می دهد پس از این کار اکیدا خودداری کنید.
  • در بیشتر مواقع دیده می شود که خود شخص اقدام به ریکاوری توسط نرم افزار های بازیابی اطلاعات می کند و اطلاعات بازیابی شده را مجددا در همان هارد ذخیره می کند. سپس می فهمد که اطلاعات بازیابی شده، اجرا نمی شود یا خلاصه اینکه مورد تایید نیست که در این حالت شانس شما برای بازیابی اطلاعات بسیار کم است. که این بدترین وضعیت ممکن است.
  • اگر اطلاعات شما به هر دلیلی از بین رفت، بهترین کار این است که لپ تاپ یا کامپیوتر خود را خاموش کنید. بدون این که هیچ دستکاری اضافی انجام شود. در این حالت مطمئن شوید که اطلاعات قابل ریکاوری هستند و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.
  • در صورتی که درایو یا پارتیشن شما به هر علتی فرمت شد از ریکاوری توسط نرم افزار ها یا ریختن مجدد اطلاعات جدا خودداری کنید در اینصورت اطلاعات شما مانند روز اول و بصورت پوشه بندی بازیابی اطلاعات می شوند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از این طریق مانع خرابی هارد دیسک خود شوید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت