آیا تلگرام را ارتش سایبری روسیه هک کرده است؟

آیا تلگرام را ارتش سایبری روسیه هک کرده است؟

  تلگرام از سیستم های رمزنگاری سرور-کلاینت و رمزنگاری گفت و گوهای شخصی به صورت end-to-end پشتیبانی می کند و برای این کار از پروتکل های اختصاصی و توسعه یافته بهره می برد. همین نکته و عدم استفاده از پروتکل های رمزنگاری استاندارد باعث شده برخی اعتقاد داشته باشند سرورهای این شرکت توسط هکرها مورد هجوم واقع شده است.

اخیرا گزارشی در BuzzFeed به چاپ رسیده که ادعا می کند مدارک تایید نشده ای را در اختیار دارد که بر اساس آنها، سرورهای  تلگرام توسط تیم های امنیت سایبری دولت روسیه هک شده اند.

در نتیجه تیم این اپ به این ادعا واکنش نشان داده اند. به عقیده تلگرام مشکل لو رفتن پیام ها تنها می تواند درباره حساب هایی صادق باشد که فرآیند تایید دو مرحله ای آنها فعال نشده و رمزهای عبور به صورت پیام کوتاه به دست کاربران می رسند.

همچنین تلگرام در پاسخ به شبهات مطرح شده توسط یک متخصص امنیتی که عنوان کرده بود نحوه توزیع کلیدهای امن توسط این اپلیکیشن از امنیت بسیار پایینی برخوردار است نیز توضیح داده که اصولا امکان وقوع هیچ حمله ای با استفاده از تکنیک مورد نظر وجود ندارد. متخصصین تلگرام در پستی که در بلاگ رسمی این اپلیکیشن منتشر شده اعلام کردند تا کنون هیچ حمله موفقیت آمیزی بر روی سرورهای تلگرام اجرا نشده و متخصصین امنیتی اپلیکیشن به صورت پیوسته در حال تلاش برای امن تر کردن پلتفرم مورد استفاده برای کاربران این برنامه محبوب هستند.

 

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت