انویدیا چهره‌های ساختگی با ظاهر واقعی خلق می‌کند

انویدیا ترکیب چهره انجام میدهد2

ویدئوی جدیدی از شرکت انویدیا منتشر شده‌است که تلاش های این شرکت را برای خلق چهره های غیرواقعی واقع بینانه با بهره گیری از AI منتشر نشان ‌می‌دهد.

این چهره ها که از ترکیب دو منبع ایجاد شده و حاصل ۴ سال تلاش مهندسان شرکت انویدیا هستند، آنقدر به واقعیت نزدیکند که تشخیص ساختگی بودن آنها غیر ممکن به نظر می‌رسد.

تمامی تصاویری که در این ویدیو نمایش داده می شوند متعلق به کسانی‌اند که وجود خارجی ندارند و این مساله در عین جالب بودن کمی ترسناک هم به نظر می رسد. فرایند کار الگوریتم بدین صورت است که با استفاده از کتابخانه تصاویر مرجع و ترکیب ویژگی های آنها عکس های جدیدی خلق می کند. جالب‌ترین نکته ایجاد تغییرات در موهای افراد با خروجی کاملا طبیعی است.

شرکت انویدیا با استفاده از الگوریتمی مشابه قادر به تولید ماشین، خانه، اتاق و حتی گربه هایی است که هرگز به دنیا پا نگذاشته اند. چنین فناوری هایی می تواند در کاهش هزینه و زمان تولید ساخت بازی، انیمیشن و جلوه ‌های ویژه سینمایی کمک شایانی کنند.

دیگر فناوری این کمپانی با بهره گیری از هوش مصنوعی صحنه‌هایی با جزییات دقیق را تولید می کند. در این روش با استفاده از شبکه‌های عصبی و ایجاد کتابخانه ای از منابع ویدیوی واقعی به ارتقای گرافیک بازی ها کمک می شود. در واقع کاربران می‌توانند ویدیویی را دریافت و آن‌ را در بازی آپلود کنند، سپس با استفاده از تکنولوژی جدید، ویدیو به یکی از محیط‌‌های بازی تبدیل شود.

این فناوری سطح زیادی از اطلاعات موجود در محیط را تشخیص داده و جزییات دیگری مانند بافت و نورپردازی را به آن‌ها اضافه می‌کند. هدف نهایی انویدیا این است که بتوان این صحنه‌ها را با جزییات گرافیکی ترکیب کرد.

مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت