ترمیم 24 ضعف امنیتی در اصلاحیه‌های Adobe

ترمیم 24 ضعف امنیتی در اصلاحیه‌های Adobe

به گزارش شرکت مهندسی شبکه گستر، در حالی که شرکت مایکروسافت به دلیل آنچه که این شرکت بروز یک مساله لحظه آخری خوانده، عرضه اصلاحیه‌های ماهانه خود را به تأخیر انداخته است سه شنبه، 26 بهمن ماه شرکت Adobe اصلاحیه‌های ماهانه خود را منتشر کرد.
این اصلاحیه‌ها در مجموع 24 آسیب‌پذیری را در سه محصول Flash Player،و Digital Editions و Campaign ترمیم می‌کنند.
اصلاحیه مربوط به نرم‌افزار Flash Player سیزده ضعف امنیتی را که همه آنها امکان اجرای از راه دور کد را برای مهاجم فراهم می‌کنند اصلاح و برطرف می‌سازد.
با نصب اصلاحیه مذکور، نسخه این نرم‌افزار به 24.0.0.221 تغییر خواهد کرد.
به‌صورت پیش‌فرض، افزونه Flash Player در مرورگرهای Microsoft Edge و Google Chrome بطور خودکار به‌روز خواهد شد. البته در خصوص Microsoft Edge این به‌روز رسانی پس از عرضه اصلاحیه‌های ماهانه مایکروسافت که هنوز تاریخی برای آن اعلام نشده انجام خواهد شد.
اطلاعات و جزئیات بیشتر درباره اصلاحیه‌های امنیتی ماه فوریه شرکت Adobe را می‌توان در مسیرهای زیر دریافت و مطالعه کرد:
 https://helpx.adobe.com/security/products/flash-player/apsb17-04.html
 https://helpx.adobe.com/security/products/Digital-Editions/apsb17-05.html
 https://helpx.adobe.com/security/products/campaign/apsb17-06.html
سوءاستفاده نفوذگران از آسیب‌پذیری‌های Flash Player،وAcrobat و Reader به‌خصوص در حملات مبتنی بر وب و“دانلودهای سر راهی” (Drive-by Download) یکی از روش‌های رایج آلوده کردن دستگاه‌ها محسوب می‌شود و به همین خاطر نصب اصلاحیه‌های این نرم‌افزارها دارای اهمیت بسزائی است.

البته خوانندگان اطلاع دارند که امکان به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزارهای Adobe با نشانی‌های IP ایرانی وجود نداشته و کاربران و مدیران شبکه باید با استفاده از روش‎ها و ابزارهای یگر اقدام به این کار کنند.

منبع : shabakeh.net

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت