برای خرید هارد اکسترنال به چه مواردی باید توجه کنیم؟

amindatarecovery

در خبر قبلی به توضیح کلی هاردهای اکسترنال پرداختیم حال در این خبر میخواهیم به مطالب بیشتری در این رابطه بپردازیم. از جمله مواردی که هنگام خرید هارد اکسترنال باید به آن ها توجه کنیم و طبق نیازهای خود نسبت به خرید هارد اکسترنال بپردازیم ظرفیت هارد،سرعت،امنیت درایو و قابلیت اتصال به شبکه است.

آیا هنگام خرید هارد اکسترنال باید ظرفیت هارد توجه کنیم؟

اگر بیشتر اطلاعات شما، فایل های Word و اطلاعات اینچنینی هستند که حجم زیادی ندارند، می توانید ظرفیت هارد اکسترنال خود را 250 یا 320 گیگابایتی تهیه کنید.

همچنین اگر بیشتر فایل های شما را موزیک و عکس و فیلم تشکیل می دهند، می توانید ظرفیت هارد  500 گیگابایتی ، 1 و یا 2 ترابایتی را  انتخاب کنید.

قیمت هارد اکسترنال 500 گیگابایتی با توجه به برند و کیفیت، بین 70 تا 100 هزار تومان و قیمت 1 ترابایتی حدودا دو برابر است.

سرعت

زمانی که سرعت نوشتن و خواندن از درایو برای شما اهمیت دارد، باید به پورت های دستگاه توجه کنید.

بیشتر درایور ها از USB 2.0 یاeSATAپشتیبانی می کنند ولی پورت USB 3.0 هنوز کاملا جا نیافتاده و ممکن است همه درایو ها از آن پشتیبانی نکنند. در هر حال وجود USB 3.0 در درایو یک مزیت بزرگ است.

لازم به ذکر است دستگاه های MAC ازeSATAپشتیبانی نمی کنند.

اگر از Mac استفاده می کنید، به قابلیت اتصال درایو از طریق FireWire نیز توجه کنید.

سرعتeSATAاز USB 2.0 بیشتر است. ولی معمولا نیاز به یک منبع انرژی خارجی دارد بنابراین برای استفاده از این پورت برای جا به جایی فایل های بزرگ مانند فیلم های HD، معمولا باید از درایوهای اکسترنال با آداپتور استفاده کنید.

 

امنیت درایو

بعضی از درایوها دقیقا مشابه یک مخزن عمل می کنند.

یعنی تنها اطلاعات شما را درون خود نگه می دارند. ولی درایو هایی نیز وجود دارند که امنیت و امکانات بیشتری مانند بازیابی راحت فایل ها و یا تهیه نسخه پشتیبان به صورت اتوماتیک فراهم می کنند.

این امکانات ممکن است برای شما هزینه بردار باشند و قیمت درایو را بالا ببرد.در نتیجه بهتر است هنگام خرید هارد اکسترنال به این مورد حتما توجه کنید.

قابلیت اتصال به شبکه

اگر تصمیم ندارید از از این درایو در یک شبکه خانگی یا اداری استفاده کنید، نیازی به بررسی قابلیت شبکه در درایو خود ندارید. ولی اگر قرار است از این درایو در شبکه خانگی یا شبکه کوچک اداری خود استفاده کنید باید قابلیت Network-Attached Storage یا اصطلاحا NAS را بررسی کنید.

این درایو ها مانند هارد های اکسترنال بزرگی می باشند که می توانند به طور اتوماتیک از چند کامپیوتر نسخه پشتیبان تهیه کنند و یا کامپیوترهای موجود در شبکه برروی آنها اطلاعات بنویسند و یا بخوانند.

این درایو ها از HDDهای معمولی گران تر می باشند. گاهی اوقات قیمت این هارد ها بر اساس تعداد کامپیوتری که می توانید به آنها متصل کنید و ظرفیت آنها، خیلی زیاد می شوند. این درایو ها در یک شبکه، ابزار بسیار مفیدی می باشند.

توصیه

تهیه Backup از اطلاعاتتان خیلی راحت تر از این است که با صرف هزینه گزاف، از شرکت های خدماتی بخواهید اطلاعات شما را بازیابی کنند.

ضمن اینکه هیچ ضمانتی برای بازگشتن اطلاعات شما وجود ندارد.

 

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت