روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک

روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک

بازیابی اطلاعات هارد به فرآیندی می گویند که طی آن اطلاعات هارد دیسک های خراب، اطلاعات از دست رفته ، بازیابی و ریکاوری می شود که به دانش و تکنولوژی پیشرفته ای نیازمند است. تخصص و تکنیک های یک متخصص بازیابی اطلاعات به شدت مهم است چرا که تکنیک های یک متخصص به همراه بهره مندی از تکنولوژی، ابزار آلات، دستگاه بازیابی اطلاعات تعمیر هارد دیسک تنها عامل موفقیت برای استخراج دیتا و اطلاعات یک هارد خراب یا سوخته است. تغییر رویه ذخیره اطلاعات از چاپ روی کاغذ به ذخیره سازی در سطوح مغناطیسی که رایج ترین آن هارد دیسک است اهمیت این تکنولوژی که روزبه روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد را پررنگ تر می کند. اطلاعات در سطح هارد شامل هر نوع منبعی، عکس، فیلم، متن، صوت و انواع نرم افزار های مختلف می باشد.

روش های بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد

برخی از ایرادات رایجی که باعث از دادن اطلاعات میشوند به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

آموزش نرم افزاری ریکاوری هارد

شامل پارتیشن بندی ناصحیح، پارتیشن هایی که از دسترس خارج میشوند، داده های ویروسی شده، حذف یا فرمت اشتباهی اطلاعات میشود. که میتوان با استفاده از نرم افزار های مخصوص بازیابی اطلاعات هارد مانند easy recovery pro ، active file recovery ، recover my files اطلاعات از دست رفته را به دست آورد.

آموزش سخت افزاری بازیابی اطلاعات

نوسانات برق، آسیب های ناشی از ضربه یا سقوط هارد، آسیب های ناشی از رطوبت باعث از دست دادن اطلاعات میشود که دراین صورت ملزم به استفاده از دستگاه PC3000 هستیم. این ابزار قوی ترین دستگاه سخت افزاری نرم افزاری بازیابی اطلاعات در دنیا میباشد.
دستگاه بازیابی اطلاعات هارد روسی برتری های بسیار زیادی نسبت به ابزارهای ریکاوری اطلاعات ساخت کشور چین دارد که قابل مقایسه نیست. نوع چینی در مقایسه با PC3000 روسیه در بازیابی اطلاعات بسیار ضعیف عمل میکنند. ما به PC3000 یک ابزار سخت افزار میگوییم زیرا نرم افزار پی سی سه هزار میتواند به قطعات سخت افزاری هارد دسترسی پیدا کند و میتواند قطعات مانند موتور، هد و سکتورهای هارد را کنترل نماید. مثلا برداشتن و از کار انداختن نرم افزاری هد توسط PC3000 مانند برداشتن سخت افزاری هد میباشد.
مهمترین قسمت کار عیب یابی و مشخص شدن ایراد هارد است اگر عیب یابی اشتباه باشد نتیجه ی کار بی شک به خراب تر شدن هاردمنجر میگردد. داشتن PC3000 دلیلی بر بهتر بازیابی و تعمیر کردن هارد نیست و اشتباه کار کردن با این دستگاه باعث میشود که هارد شما دیگر در هیچ جای دنیا بازیابی اطلاعات نشود.
برای ترمیم و ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد دیسک مانند دیتکت نشدن، بدسکتور دار بودن و هنگ کردن، بهترین و قویترین دستگاه نرم افزاری و سخت افزاری برای ریکاوری یا بازیابی و برگرداندن اطلاعات پارتیشن و درایو هارد، pc3000 روسیه میباشد. قدرت نرم افزارها در بازیابی اطلاعات کم است حتی اگر هارد سالم باشد و راحت دیتکت کند و هیچ مشکل سخت افزاری نداشته باشد.

نکته: اگر هارد مشکل سکتور داشته باشد اسکن نرم افزار بازیابی اطلاعات باعث میشود هارد خرابتر و دیگر در سیستم شناسایی نشود.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت