نکاتی در بازیابی اطلاعات گم شده هارد دیسک

بازیابی اطلاعات گم شده هارد دیسک

هارد دیسک یک رسانه ذخیره سازی است که اطلاعات را در رایانه ذخیره می کند. این وظیفه نگهداری اسناد، موسیقی، فیلم، تصاویر، پرونده های ترجیحی و حتی پرونده های سیستم عامل شما را دارد. هنگامی که هارد دیسک کار نمی کند یا آسیب می بیند، می توانید تمام داده های ارزشمند خود را از دست دهید. برای جلوگیری از سناریوی از دست دادن اطلاعات، اکثر افراد از یک سیستم پشتیبان استفاده می کنند که یک فایل سند جداگانه از نسخه اصلی را نگه می دارد.

اندازه های یک هارد دیسک

هارد دیسک نیز شبیه مقیاس است و فقط از نظر اندازه شناخته می شود. درایوهای سخت پرونده ها را بر حسب ترابایت (TB) ، گیگابایت (GB) و مگابایت (MB) اندازه گیری می کنند. اکثر رایانه های تولید شده توسط اپل با یک هارد دیسک 500 گیگابایتی و آخرین مدل ها با حداکثر 1 ترابایت نصب می شوند. هر درایو می تواند روی هر دو سیستم عامل ویندوز و Mac OS X کار کند. اکثر شرکت های تولید کننده هارد دیسک درایوهای خود را قالب بندی می کنند تا با هر سیستم عامل روی کره زمین کار کنند. در صورت داشتن یک هارد دیسک قفل شده یا مشخص برای سیستم عامل خاص، می توانید آن را مجدداً قالب بندی کنید تا در همه رایانه ها کار کند.

اگر یک دیسک سخت را فرمت کنید، تمام پرونده ها و اسناد موجود در آن پاک می شوند. همیشه قبل از قالب بندی، از پرونده های خود کپی کنید. در صورت قالب تصادفی یا فراموش کردن تهیه پشتیبان از پرونده های خود، نگران نباشید زیرا یک راه حل بدون دردسر وجود دارد که می تواند به شما در بازیابی اطلاعات از دست رفته شما کمک کند. برنامه های بازیابی اطلاعات از الگوریتم های پیچیده ای برای اسکن درایوها و بازیابی اطلاعات حذف شده استفاده می کنند.

Disk Drill برای Mac یا Windows می تواند برای بازیابی فایلهای حذف شده در یک هارد دیسک استفاده شود. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است و مانند یک جذابیت عمل می کند. Disk Drill می تواند انواع پرونده های از دست رفته مانند موسیقی، فیلم، Word و Excel Doc، فایل های سیستم، فایل های خراب و فایل های برنامه از دست رفته را بازیابی کند.

گام به گام در مورد نحوه بازیابی فایلهای هارد دیسک با Disk Drill

  1. بسته به سیستم عامل رایانه خود ، با بارگیری Disk Drill برای Mac OS X یا Windows ، روند بازیابی را شروع کنید.
  2. برنامه بازیابی اطلاعات را در رایانه خود نصب کنید.
  3. اگر می خواهید پرونده های حذف شده را از یک درایو سخت خارجی بازیابی کنید ، درایو را با استفاده از یک کابل USB یا کابل مناسب به رایانه خود وصل کنید.
  4. Disk Drill را روی رایانه خود راه اندازی کنید. این برنامه تمام درایوهای سخت و دستگاههای خارجی متصل به رایانه شما را نمایش می دهد. درایو مورد نظر برای بازیابی یا بازیابی پرونده ها را انتخاب کنید و روی دکمه “بازیابی” کلیک کنید.
  5. Disk Drill اسکن سریع را انجام می دهد. اگر اسکن سریع به نتیجه نرسد ، یک اسکن عمیق به شما کمک می کند تا بیش از 70٪ از پرونده های از دست رفته خود را بازیابی کنید.
  6. با انجام مراحل اسکن، تمام پرونده های قابل بازیابی بر روی صفحه شما نمایش داده می شوند. پرونده هایی را که می خواهید از دیسک سخت خود بازیابی کنید انتخاب کنید و آنها را در رایانه ذخیره کنید و پس از اتمام برنامه را ببندید.
  7. در صورت نیاز به کمک و راهنمایی بیشتر، با پشتیبانی تماس بگیرید.
© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت