مدلهای مختلف از دست دادن اطلاعات هارد

دلایل از بین رفتن داده ها

اطلاعات هارد اصولا از روی سطح پلتر دلیت ، فرمت یا توسط ویروس پاک یا مخفی می شود. این نوع از دست دادن اطلاعات از طریق نرم افزارهایی که زمینه فعالیت آنها بازیابی اطلاعات ماست، قابلیت ریکاوری دارد. مد نظر داشته باشید که در صورتی این امکان فراهم است که اطلاعات جدیدی روی سطح هارد ریخته نشود. توجه داشته باشید که هرقدر اطلاعات بیشتری پسبعد از پاک کـــــردن روی هارد ریختـــه شود، شانس بازیابی اطلاعات کاهش می یابد.

خوب است بدانید که هارد در لپتاپ یا کامپیوتر شناسایی نمیشود، چه به علت عدم روشن شدن هارد که مربوط به برد مغناطیسی هارد یا مشکلات فیزیکالی هارد است یا هـــارد روشــــن میـشود اما در disk management بصورت RAW یا Unallocated نمایش داده میشود که در این موارد از شما تقاضای فرمت میکند.

انواع خرابی هارد

 خرابی هارد – نرم افزاری :

یعنی اینکه هارد از نظر سیستم عامل خود هارد دچار مشکل  شده که پس از اصلاح فرمویر هارد، هارد مجدد شناسایی شده و اطلاعات قابل دستیابی می گردند که نیاز به تخصص دارد. هرگونه اشتباه در این فرآیند موجب از دسترس رفتن اطلاعات می شود یا اینکه دسترسی به اطلاعات غیر ممکن می گردد.

خرابی هارد – سخت افزاری

در این روش خرابی، قطعات فیزیکالی  درونی خود هارد دیسک  همانند قطعات برد ، هد ، سیلندر و موتور  هارد دچار مشکل شده و امکان خواندن دیتا فراهم نمی باشد.

 خرابی هارد – پلتر

خرابی سطح پلتر یا پلترها بدترین نوع خرابی هاردهای مغناطیسی هستند که به دلیل ذخیره دیتا روی سطح پلتر امکان تعویض وجود ندارد و باید سطح پلتر اصلاح گردد. تکنولوژی اصلاح سطح پلتر فوق العاده پیچیده و دشوار است.

مرکز بازیابی اطلاعات  امین پایتخت مفتخر است تا با بهره جستن از به روز ترین ابزار بازیابی اطلاعات,  اطلاعات انواع هارد, فلش, رم و کارت های حافظه را بازیابی نماید و  تخصصی ترین خدمات بازیابی اطلاعات هارد را به شما عزیزان با بهترین کیفیت ارائه دهد. شما در مرکز بازیابی اطلاعات امین پایتخت با خاطری آسوده به اطلاعات ارزشمند خود دست خواهید یافت و دیگر جایی برای نگرانی برای اطلاعات فرمت شده, اطلاعات پاک شده و اطلاعات گم شده شما نخواهد بود. ما به شما این اطمینان را میدهیم تا به بهترین نحو ممکن اطلاعات هارد شما را بازیابی نماییم و آرامش را به شما باز گردانیم.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت