مشکلات هارد اکسترنال Adata چیست؟

مشکلات هارد اکسترنال آدیتا

یکی از هادرهای معروف و خوش ساخت بازار، هاردهای اکسترنال Adata است. این هاردها کیفیت بسیار بالایی دارند و از ویژگی‌های منحصر به فردی بهره‌مند هستند. Adata صرفا در هاردهای اکسترنال فعالیت می‌کند و تولید کننده هاردهای 2.5 و 3.5 اینچی است.  باکس‌های این کمپانی معمولا بسیار مقاوم و زیبا هستند و درون آن‌ها از هاردیسک‌های سامسونگ، توشیبا و یا Seagate استفاده می‌شود. البته در کنار تمام این ویژگی‌های خوبی که گفته شد هاردهای Adata مشکلاتی نیز دارند که در ادامه به بررسی این مشکلات می‌پردازیم.

مشکلات هارد اکسترنال Adata

مشکلات هارد Adata

همانطور که گفته شد در باکس‌های adata از هاردیسک‌های سامسونگ، توشیبا و سیگیت استفاده می‌شود که هر کدام از آن‌ها مشکلات خاص خود را دارند و ریکاوری و یا تعمیر آن‌ها روش خاص خود را دارند. مشکلاتی مانند سوختن هدر، سوختن بورد، پاک شدن کامل اطلاعات و یا خرابی هدر از جمله مشکلاتی که ممکن است به آن دچار شوید.

شناسایی نشدن هارد:

شناسایی نشدن هارد اکسترنال Adata می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل آن می‌توانیم به موادر زیر اشاره کنیم.

  • خرابی در برد هارد و جک USB
  • افتادن و ضربه خوردن هارد اکسترنال
  • خرابی تبدیل‌های هارد

کندی شدید و سرعت کپی خیلی پایین

کندی هارد اکسترنال Adata نیز یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران از آن شکایت دارند. این مشکل می‌تواند ناشی از ضعف هدر هارد دیسک، بد سکتور شدن هارد و یا خرابی فرمت هارد باشد که تشخیص آن به عهده کارشناسان تعمیر و ریکاوری هارد است.

روشن نشدن هارد اکسترنال Adata و صدای غیر طبیعی هارد

دلیل روشن نشدن هارد دیسک می‌تواند مربوط به برد تبدیل و برد هارد دیسک باشد. البته ضربه خوردن هارد هم می‌تواند منجر به بوجود آمدن این مشکلات در هارد شود.

صداهای غیر طبیعی در هارد نیز مانند صدای تق تق یا قیژ قیژ کردن هم می‌تواند یکی از مشکلاتی باشد که با آن رو به رو شوید. این مشکل معمولا زمانی به وجود می‌آید که هارد اکسترنال شما از دستتان بیفتد.

به وجود آمدن این مشکلات می‌تواند ناشی از دلایل گوناگونی باشد که هر کدام راه حل خاص خود را دارد. به محض به وجود آمدن مشکلی در هارد خود می‌توانید به مرکز تعمیرات و ریکاوری هارد امین دیتا مراجعه کنید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت