Kirin 970 از شرکت هوآوی اولین چیپ‌ستی است که سرعت دانلود Cat 18 و آپلود Cat 13 را پشتیبانی میکند. این بدان معنی است که این چیپ سا می تواند به سرعت downlink بالای 1.2 گیگابیت در ثانیه دست یابد. این نتیجه در آزمایشی که هوآوی با همکاری شرکت آلمانی Rohde & Schwarz حاصل شده است.

برای رسیدن به این سرعت، هواوی و شرکت R&S از تکنولوژی های به روز شبکه های مخابراتی استفاده کردند، که شامل 4×4 MIMO و 256QAM می شد. در تکنولوژی 4×4 MIMO از چندین مسیر اضافی بین شبکه و موبایل برقرار می شود تا سرعت داده ها افزایش یابد. در 256QAM تعداد بیت های ارسالی در طول هر انتقال افزایش می یاید که در نتیجه آن سرعت داده بالا میرود.

Kirin 970 رکورد سرعت 1.2 گیگابیت در ثانیه را تجربه کرد

Ai Wei یکی از مدیران هوآوی در این خصوص گفته است:

ما خوشحالیم که تست های هواوی با همکاری R&S کامل شده است و شاهد پیشرفت عملکرد در صنعت گوشی های هوشمند شدیم. Kirin 970 اولین چیپ ستی است که از اتصال LTE Cat.18 DL و Cat.13 UL با سرعت DL بیشینه 1.2 گیگابیت در ثانیه، پشتیبانی میکند. این یک نقطه عطف جدید در صنعت ارتباطات بی سیم LTE-A-pro است که هوآوی پیشروی آن بوده است.

مطمئناً متعجب خواهید شد زمانی که بدانید Kirin 970 چگونه پرچم میت 10 را بالاتر از رقیبانش با چیپ ست های کوالکام قرار خواهد داد. اسنپدراگون 835 که با پشتیبانی از Cat 16 به سرعت دانلود 1 گیگابیت در ثانیه میرسد. اسنپدراگون 835 مفتخر است که در پرچمدارانی مانند سامسونگ گلکسی نوت 8، اچ‌تی‌سی U11، الجی V30 اسنشال فون جای گرفته است، اما از این اعداد و ارقام نمی توان به راحتی گذشت. با توجه به این نکته که Kirin 970 به یک پردازنده اختصاصی AI نیز مجهز است که مطمئنا در هوآوی میت 10 که در 16 اکتبر معرفی می شود، استفاده می شود، هواوی می تواند با شایستگی تمام چیپ ست خود را پرچمدار چیپ ست های فعلی بازار بداند.

منبع:www.sakhtafzarmag.com

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت