چرا تهیه پشتیبان از اطلاعات شما بسیار مهم است؟ – بخش دوم

بک آپ گیری از اطلاعات

در مقاله چرا تهیه پشتیبان از اطلاعات شما بسیار مهم است؟ – بخش اول به توضیحاتی در خصوص اهمیت بک آپ گیری پرداختیم. در ادامه این مطلب توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه خواهیم داد.

پشتیبان های خارج از سایت

علاوه بر پشتیبان گیری های معمولی Time Machine، بهتر است یک نسخه پشتیبان تهیه کنید از یک دیسک سخت اضافی خارجی که در خارج از سایت و در مکانی متفاوت از جایی که داده اصلی است – خانه یا محل کار شما ذخیره می شود. در نظر بگیرید چه اتفاقی می افتد اگر در خانه شما آتش سوزی یا سیل ایجاد شود و هم کامپیوتر و هم Time Capsule یا هارد اکسترنال شما آسیب ببیند. همه چیز از دست خواهد رفت حتی اگر پشتیبان داشته باشید!

دومین نسخه پشتیبان تهیه هارد دیسک اکسترنال و ذخیره آن در خانه یکی از دوستان، قرار دادن آن در محفظه دستکش اتومبیل یا شاید در محل کار. برای به روزرسانی این پشتیبان حداقل یک بار در ماه حتما یادآوری ایجاد کنید. اگرچه ممکن است داده های یک ماهه خود را از دست بدهید، اما بهتر از این است که کاملاً همه چیز را از دست بدهید.

پشتیبان های اینترنتی

همچنین می توانید با بارگذاری همه پرونده های خود از طریق اینترنت در یک سرور خارج از سایت، از پرونده های کامپیوتر خود پشتیبان تهیه کنید. CrashPlan یا Dolly Drive نمونه های خوبی از این گزینه هستند.

CrashPlan فقط از کامپیوتر پشتیبان تهیه می کند، که ممکن است تمام نیازهای شما باشد. CrashPlan در مقایسه با رقبا رمزگذاری بسیار خوبی دارد، سرعت بارگذاری و بارگیری آنها خوب است و برنامه های خانوادگی را برای چندین کامپیوتر به علاوه نرخ تخفیف سالانه یا اشتراک ماهانه ارائه می دهند.

دالی درایو مشابه CrashPlan است با این تفاوت که ویژگی های اضافی مانند اشتراک فایل و همگام سازی بین مکینتاش را ارائه می دهد. همچنین می توانید از طریق iPhone یا iPad به پرونده های خود دسترسی داشته باشید. دالی درایو مانند داشتن CrashPlan و Dropbox از طریق یک سرویس است. اگر مشاغل کوچکی دارید، Dolly Drive یک راه حل عالی است زیرا یک بسته اشتراک ارائه می دهد که به شما امکان می دهد از همه کامپیوتر های خود پشتیبان تهیه کنید و با استفاده از برنامه ها، تنظیمات و پرونده های موجود، کل سیستم خود را بازیابی کنید. در اینجا یک مقایسه عمیق از CrashPlan و دالی درایو وجود دارد.

لطفا توجه داشته باشید: نسخه پشتیبان تهیه مبتنی بر ابر / آنلاین نباید فقط منبع پشتیبان شما باشد. بازیابی از یک نسخه پشتیبان آنلاین بسته به مقدار داده ممکن است چند روز طول بکشد. همچنین، اگر حساب خود را برای پشتیبان گیری از کل سیستم خود تنظیم نکنید، برنامه ها و برخی از تنظیمات کاربر را از دست خواهید داد. به همین دلیل داشتن یک نسخه پشتیبان محلی با استفاده از Time Machine ضروری است!

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت