چرا تهیه پشتیبان از اطلاعات شما بسیار مهم است؟ – بخش اول

بک آپ گیری از اطلاعات

روش های زیادی برای از بین بردن پرونده های مهم از دستگاه های شما وجود دارد: خرابی هارد دیسک، ویروس ها، صدمه فیزیکی به کامپیوتر با ریزش یا ریختن، سرقت و لیست ادامه دارد. به همه چیزهایی که در کامپیوتر خود ذخیره کرده اید، فکر کنید. موارد شخصی که برای شما بسیار مهم است مانند عکسهای کودکان و خانواده و حتی آهنگهایی که ضبط کرده اید، همه شماره تلفن ها و آدرس های ایمیل دوستتان یا کتابهایی که برای شما کتاب می کنند. تصور کنید چه اتفاقی می افتد اگر همه اینها را گم کنید … نه به پرونده های کاری، مالیات یا مدارک قانونی ذخیره شده در کامپیوتر؟ اگر واقعاً به آن فکر کنید، از دست دادن پرونده هایتان می تواند یک فاجعه باشد!

اگرچه در برخی موارد بازیابی اطلاعات امکان پذیر است، این گزینه ای گران قیمت است که با دنبال کردن یک سیستم پشتیبان گیری ساده می توان به راحتی از آن جلوگیری کرد. پشتیبان گیری را به تعویق نیندازید – همین امروز شروع کنید، بهتر است این مطلب را بخوانید و سپس نقشه خود را برای محافظت از پرونده های خود ترسیم کنید.

ما یک طرح سه بخشی برای تهیه نسخه پشتیبان توصیه می کنیم:

  • پشتیبان گیری محلی
  • پشتیبان گیری خارج از سایت
  • پشتیبان گیری از اینترنت

پشتیبان گیری محلی

  • ماشین زمان

استفاده از Time Machine فوق العاده آسان است و از قبل در کامپیوتر شما نصب شده است، درست در سیستم عامل X تعبیه شده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک دیسک سخت خارجی را به Mac خود وصل کنید و OS X از شما می پرسد که آیا می خواهید از آن به عنوان Time Machine استفاده کنید پشتیبان گیری. بر روی “Use as Backup Disk” کلیک کنید و در آنجا آن را دارید – از نسخه پشتیبان تهیه می کنید!

پس از اتمام پشتیبان گیری، هارد دیسک پشتیبان مخصوص خود را در مکانی امن قرار دهید و یک یادآوری تکراری ایجاد کنید تا حداقل هفته ای یک بار آن را به برق وصل کنید. اگر پشتیبان گیری را فراموش کنید، Time Machine به شما هشدار می دهد که طی 10 روز، 20 روز و غیره پشتیبان گیری نکرده اید. اگر کامپیوتر رومیزی دارید، ممکن است فکر کنید که دیسک سخت پشتیبان را به طور مداوم متصل کنید. هیچ وقت نمی دانید چه موقع می خواهید شاهکاری خلق کنید که تحمل از دست دادن آن را ندارید. در صورت بروز این تصور غیرقابل تصور، از تاریخ آخرین نسخه پشتیبان تهیه نسخه کپی دقیق از کامپیوتر خود را دارید که به راحتی می توانید از آن برای بازیابی کامپیوتر استفاده کنید.

  • کپسول زمان

گزینه دیگر خرید Time Capsule است. علاوه بر پشتیبان گیری از کامپیوتر شخصی شما، یک Time Capsule به عنوان نقطه دسترسی شبکه عمل می کند و می تواند از طریق Time Machine از همه Macهای شبکه خانگی شما پشتیبان تهیه کند. این مرحله از یادآوری اتصال دستگاه پشتیبان شما را حذف می کند زیرا هر زمان که Mac به شبکه متصل باشد به طور خودکار از آن پشتیبان تهیه می کند. Time Capsule در واقع یک روتر است که داخل آن یک دیسک سخت است و نسخه پشتیبان تهیه می کند. در خانه ما Geeks ها از کپسول Time برای تهیه نسخه پشتیبان از لپ تاپ های خود استفاده می کنیم. اگرچه اتصال یک هارد اکسترنال چندان دشوار نیست، اما بیشتر ما تمایل داریم که این کار را به اندازه کافی انجام دهیم. برای نجات ما از دست خود وارد کپسول زمان شوید. تا زمانی که در شبکه خانگی خود باشید (که همیشه بیشتر باشید)، هر زمان که در خانه آنلاین می شوید می توانید از آن پشتیبان تهیه کنید.

شما عزیزان می توانید ادامه این مطلب را در چرا تهیه پشتیبان از اطلاعات شما بسیار مهم است؟ – بخش دوم مطالعه بفرمایید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت