استفاده از حداکثر سرعت در درایوهای SSD با مدل جدید ASUS Hyper M.2

درایوهای SSD با مدل جدید ASUS Hyper M.2

سیستم‌های حرفه‌ای، کامپیوترهای ایستگاه کاری، توسعه‌دهندگان، سازندگان ویدئو و انیمیشن، برنامه‌های رندرینگ و گرافیکی، برنامه‌های مهندسی تخصصی و و کاربردهایی از این دست، به ذخیره‌سازهایی با سرعت و ظرفیت بالا نیاز دارند. برای رسیدن به این سرعت و ظرفیت بالا، «ایسوس» راه‌حلی ویژه را در قالب محصولی با نام ASUS Hyper M.2 ارائه کرده است.

نخستین محصول Hyper M.2 در سال گذشته و با پشتیبانی از درگاه PCI-Express 3.0 معرفی شد. در نسخه‌ی جدید، ایسوس پشتیبانی از گذرگاه تازه‌وارد PCI-Express 4.0 را در Hyper M.2 اعمال کرده و این به‌معنی پهنای باند و سرعت بیشتر است. آداپتور SSD جدید Hyper M.2 برای سیستم‌های AMD، خصوصا پلتفرم AMD TRX40 طراحی شده است که در کنار پردازنده‌های قدرتمند نسل سوم تردریپر، به حداکثر قدرت و سرعت دست پیدا می‌کنند.

این محصول می‌تواند میزبان ۴ درایو SSD نوع M.2 باشد. در نهایت Hyper M.2 روی یک درگاه توسعه PCI-Express 4.0 x16 نصب شده و از آرایه‌های RAID نیز پشتیبانی می‌کند. ایسوس برای جلوگیری از بالارفتن دما در ماژول‌های SSD، یک هیت سینک آلومینومی و یک فن را در Hyper M.2 مورد استفاده قرار می‌دهد. هر درایو از یک درگاه PCIe 4.0 x4 بهره می‌برد که جمع آن‌ها به یک درگاه کامل PCI-Express 4.0 x16 می‌رسد.

ASUS Hyper M.2

هر درایو دارای یک چراغ LED است که وضعیت کار و استفاده از آن را نشان می‌دهد. همان‌طور که گفته شد، نسخه‌ی جدید ASUS Hyper M.2 با پشتیبانی از درگاه PCI-Express 4.0 همراه بوده و به‌زودی روانه‌ی بازارهای جهانی خواهد شد. اگرچه ایسوس اشاره‌ای به قیمت‌گذاری این مدل نکرده است، اما احتمالا شاهد برچسب قیمتی مشابه به مدل پیشین خواهیم بود. ASUS Hyper M.2 برای پلتفرم‌های Threadripper و EPYC بهترین انتخاب است.

منبع: www.zoomit.ir

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت