تعطیلی دولت آمریکا وب سایت های فدرال را از کار انداخت

سایت های فدرال آمریکا

تعطیلی دولت ایالات متحده به دلیل عدم توافق رییس جمهور و نمایندگان این کشور برای اختصاص بودجه ساخت دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک مشکلاتی را برای سایت های دولتی آمریکایی به وجود آورده است و باعث شده تعداد بسیار زیادی از وب سایت دولتی و فدرال این کشور با پسوند gov. نیز از دسترس خارج شوند. از جمله وب سایت هایی که به این دلیل از دسترس کاربران خارج شده اند می توان به برخی از دامنه های فرعی ناسا و وب سایت وزارت دادگستری اشاره کرد. دلیل از دسترس خارج شدن این سایت ها به گفته Buzzfeed عدم اختصاص اعتبارنامه های امنیتی TLS بوده که آنها را برای کاربرانی که از مرورگرهای مطرحی مانند کروم و فایرفاکس استفاده می کنند غیرقابل دسترس کرده است.

.مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت همواره می کوشد تا بروزترین خبرها و همچنین خدمات بسیار مناسبی را در خصوص بازیابی اطلاعات برای شما عزیزان ارائه دهد.

در گزارشی که گیزمودو از این ماجرا منتشر کرده آمده است “اعتبارنامه TLS فعال شدن یک وب سایت بر روی مرورگر اینترنتی را امکان پذیر کرده و تضمین می کند که هکرها قادر به استخراج اطلاعات کاربران از طریق داده های ورودی به وب سایت نشوند. در نتیجه عدم اختصاص اعتبارنامه های TLS باعث شده بیش از 80 وب سایت دولتی در آمریکا از دسترس کاربران خارج شوند”. در چنین شرایطی بحث امنیت کاربران نیز به میان می آید. برای مثال یکی از وب سایت های مرکز ملی تحقیقاتی لارنس برکلی متعلق به وزارت انرژی ایالات متحده به کاربران اجازه می دهد از طریق یک صفحه ورود غیرامن و آسیب پذیر وارد وب سایت شوند. این اتفاق به دلیل عدم اعمال تنظیمات صحیح از سوی مدیر وب سایت ایجاد شده و می تواند محل مناسبی برای سرقت اطلاعات کاربران از سوی هکرها ایجاد نماید. هنوز مشخص نیست درگیری دونالد ترامپ و نمایندگان بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی چه زمانی به پایان می رسد و در نتیجه نمی توان تاریخ مشخصی برای بازگشت شرایط به حالت عادی تعیین نمود. این درگیری باعث شده بسیاری از کنفرانس های علمی و بخشی از سیستم حمل و نقل هوایی با مشکل مواجه شوند و بیش از 800 هزار کارگر فدرال نیز از قادر به دریافت حقوق های خود نباشند.

مرکز بازیابی اطلاعات هارد امین پایتخت

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت