کوالوم در پی مجوز برای فروش تراشه به هواوی است

فروش تراشه به هواوی

همان‌طور که می‌دانید در سال جاری دونالد ترامپ تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ای را علیه چین و شرکت هواوی وضع کرد و بنا بر این تحریمات صادرات قطعات آمریکایی به این کشور ممنوع شد. علاوه بر شرکت‌های آمریکایی، برخی از همکاران نظیر سامسونگ و ال‌جی نیز اجازه فروش قطعات و پنل‌های خود را به این کمپانی نداشتند.

در این بین نام تراشه سازی کوالکوم نیز به چشم می‌خورد و این کمپانی نیز حق فروش تراشه به هواوی را ندارد اما به نظر می‌رسد آمریکا کمی از مواضع خود عقب کشیده است و مجوز فروش را به این کمپانی داده است.

فروش تراشه به هواوی

اخیرا شرکت کوالکوم در طی یک اعلامیه رسمی گفته بود که در تلاش است تا مجوزهای لازم برای صادرات و فروش قطعات خود به هواوی را از بازرگانی آمریکا بگیرد خصوصا اینکه رقیب خود، یعنی مدیاتک ، مجوزهای لازم را دریافت کرده بود و اجازه فروش قطعات و تراشه‌های خود به هواوی را دریافت کرده بود.

بر اساس گزارش منتشر شده، کوالکوم توانایی تولید تراشه برای هواوی و آنر به طور همزمان ندارد به همین دلیل توافق حاصل شده است که تنها تراشه کوالکوم برای برند هواوی تولید شود و آنر باید از شرکت دیگری که احتمالا مدیاتک باشد، تراشه خریداری کند.

محدودیت‌های اعمال شده باعث مشکلات جدید و جدی شده است و آنر را که یکی از پر فروش‌ترین برند‌های موبایل است با مشکلات خاصی رو به رو کرده است. البته تا این لحظه، کوالکوم خبری مبنی بر اخذ مجوز منتشر نکرده است و باید منتظر ماند و دید ایا موفق به کسب مجوزهای لازم می‌شود یا خیر.

دیدگاه شما کاربران امین دیتا در این باره چیست؟

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت