چرا باید از فایل های خود پشتیبان تهیه کنید؟

چرا باید از فایل های خود پشتیبان تهیه کنید

در دنیای امروز، تهیه پشتیبان از فایل های شما از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولاً موسیقی، فیلم، فایلهای اطلاعات، پروژه و عکس همه در یک مکان در کامپیوتر شما ذخیره می شوند. هزینه لپ تاپ ها و دسکتاپ ها کاهش یافته و میزان ذخیره سازی داخل آنها طی چند سال گذشته بسیار افزایش یافته است. متأسفانه داشتن همه داده های شما فقط در یک مکان خطرناک است.

از دست دادن کامپیوتر، سرقت، بلایای طبیعی و حذف تصادفی، تنها برخی از راه هایی است که می توانید داده هایی را که مدت طولانی برای ایجاد و جمع آوری آنها صرف کرده اید از دست دهید. تنها راه آماده شدن برای اتفاقات غیرمنتظره داشتن یک استراتژی پشتیبان گیری مناسب است. روش های مختلفی برای پشتیبان گیری از کامپیوترهای شما وجود دارد و استفاده از چندین فرم پشتیبان گیری خطر از بین رفتن فایل های ارزشمند شما را به حداقل می رساند.

نسخه پشتیبان کامپیوتر چیست؟

ساده ترین تعریف تهیه نسخه پشتیبان از کامپیوتر، کپی دقیق آن است. در مورد فایل های رایانه ای، ما به کپی فایلهای اصلی که در لپ تاپ، دسک تاپ یا درایو خارجی خود دارید اشاره می کنیم. ایجاد پشتیبان از محتوای اصلی به معنای ذخیره آن داده ها در دو مکان است، اما همچنین اطمینان حاصل کنید که این دو مکان در یک نوع دستگاه نیستند. به عنوان مثال، اگر 3 نسخه از یک سند فعال در رایانه خود داشته باشید، اگر رایانه شما خراب شود، باز هم هر سه را از دست خواهید داد. این باعث می شود که روش پشتیبان گیری و متوسط ​​باشد، نکته مهمی که باید برای استراتژی تهیه پشتیبان در نظر بگیرید!

آیا می توانم از درایوهای Thumb برای پشتیبان گیری استفاده کنم؟

از نظر فنی، بله در بیشتر موارد، یک درایو انگشت thumb (یا درایو فلش) اولین روشی است که اکثر افراد اطلاعات خود را ذخیره می کنند. حمل و نقل درایوهای شست آسان است، با اکثر کامپیوترها کار می کنند و نسبتاً کوچک هستند. این باعث می شود آنها راهی عالی برای صرفه جویی در مقدار کم داده مانند ارائه یا اسناد کاری باشند. همچنین دادن آنها به دیگران آسان است و آنها را برای پروژه های مشترک عالی می کند.

نکته منفی درایوهای thumb این است که آنها معمولاً بسیار کوچک هستند و غالباً بسیار متراکم نیستند (به این معنی که آنها نمی توانند اطلاعات زیادی را ذخیره کنند). این به چند دلیل آنها را مشکل ساز می کند. اگر درایو thumb کوچک است، از دست دادن اطلاعات نیز آسان است. اگر درایو thumb خود را گم کنید، دیگر پشتیبان گیری امکان پذیر نیست! نداشتن تراکم ذخیره سازی زیاد نیز مشکل ساز است، زیرا به طور معمول یک درایو انگشت قادر به نگه داشتن تمام داده های موجود در کامپیوتر شما نیست. به همین دلایل، درایوهای thumb راه حل ایده آل برای پشتیبان گیری از کامپیوتر شما نیست.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت