برند آنر در فروش گوشی هوشمند از هواوی سبقت گرفت

سبقت آنر,سبقت برند آنر از هواوی

در چندین ماه گذشته با افزایش فشارها بر هواوی، این کمپانی مجبور شد تا برند آنر را به فروش برساند و آنر به صورت رسمی به عنوان برندی مجزا فعالیت خود را شروع کند.

هواوی با اعلام این خبر در طی یک پیام احساسی به کارکنان آنر از آن‌ها خداحافظی کرد و فشارها و تحریم‌ها را دلیل این کار دانست.

حال با گذشت چندماه اخبار حاکی از سبقت آنر از برند مادر یعنی هواوی است. بر اساس گزارش سایت‌ Nikkei Asia Review، اکنون شرکت آنر با استناد به همکاری با چندین شرکت و زنجیره‌های تامین بزرگ قصد دارد تا در سال آینده حدود 100 میلیون گوشی هوشمند را به بازار عرضه کند. این خبر به این معناست که ظرفیت فروش برند آنر 40 درصد افزایش یافته است که رقمی بسیار عجیب و قابل تحسین است.

سبقت آنر,سبقت برند آنر از هواوی

سبقت آنر از هواوی خبر جذاب و عجیبی است. اینطور که به نظر می‌رسد قدرت شرکت هواوی برای سال آینده تنها عرضه 60 میلیون گوشی هوشمند است این در حالی است که آنر 40 میلیون بیشتر از هواوی که شرکت مادر است توانایی عرضه دارد.

البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که تحریم‌های آمریکا به سراغ آنر نیاید زیرا اگر این شرکت هم مانند هواوی تحریم شود به مشکلات بسیار بزرگی بر می‌خورد. همچنین در چند روز گذشته اخباری مبنی بر همکاری غول چیپست و تراشه سازی دنیا یعنی کوالکوم با آنر شنیده می‌شد که اگر این خبر درست باشد، آنر بسیار اوضاع بهتری پیدا می‌کند.

علاوه بر آن مدیاتک هم اعلام آمادگی برای همکاری با آنر کرده است و ظاهرا توانایی تامین قطعات مورد نیاز آنر برای سال 2021 را به طور کامل دارد.

البته آنر در گذشته از پردازنده‌های kirin هواوی استفاده می‌کرد که به دلیل محدودیت‌های هواوی در زمینه تولید این تراشه و مشکلات تجاری که بین این دو به دلیل تحریم‌های آمریکا وجود دارد، ممکن است دیگر استفاده نکند و به سراغ تراشه‌های کوالکوم و مدیاتک برود و این گونه حتی از لحاظ سخت افزاری هم شاهد سبقت آنر از هواوی خواهیم بود.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت