بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده انجام پذیر است؟

چرا باید از فایل های خود پشتیبان تهیه کنید

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده یکی از سوالاتی است که برای کاربران به وجود می آید. اما قبل از هر چیز با هارد دیسک اکسترنال آشنا شوید.

هارد اکسترنال، متشکل از یک دیسک داخلی به منظور ذخیره‌ سازی اطلاعات، یک جعبه و درگاه معمولا USB است که از ان برای ذخیره‌سازی اطلاعات قابل حمل به وفور استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که دیسک موجود در هارد اکسترنال، می‌تواند دیسک سخت یا SSD باشد.

آیا امکان بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده وجود دارد؟

توجه داشته باشید که بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده به چند روش انجامم پذیر می باشد که با توجه به شرایط، می‌توان از هر یک از آن ها استفاده کرد.

در این این مطلب قصد داریم به نکاتی اشارهکنیم که با رعایت آنها می‌توانید احتمال از دست رفتن اطلاعات هارد دیسک را تا حد زیادی کاهش دهید. پس این مطلب را از دست ندهید.

عدم استفاده از هارد: اگر صدای کلیک یا صداهای عجیب دیگری مانند ساییدگی از هارد دیسک به گوش می‌رسد بهتر است استفاده از آن را متوقف کنید.

نرم‌افزار آنتی‌ویروس: برای حذف بدافزارها و ویروس‌های مختلف که مستقیما به اطلاعات سیستم شما حمله می‌کنند، بایستی از یک آنتی‌ ویروس قدرتمند استفاده کنید.

تهیه نسخه پشتیبان (بک آپ): به‌ طور مرتب و پیوسته از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید. هر چند یکبار این کار را انجام دهید.

شرایط محیطی: استفاده از هارد دیسک در گرما یا رطوبت بیش از حد به عملکرد و عمر مفید آن ضربه خواهد زد. پس سعی کنید هارد شما در معرض گرما قرار نگیرد.

دقت : سعی کنید تا قابلیت درخواست تایید برای فعالیت هایی مانند حذف فایل یا فرمت کردن یک پارتیشن را فعال نمایید تا از این طریق از درست بودن تصمیم خود مطمئن باشید. قبل از این که اطلاعات مفید خود را از دست بدهید.

چه حجمی از هارد اکسترنال مناسب است ؟

مد نظر داشته باشید که هر چه حجم هارد اکسترنال بیشتر باشد، فشردگی قطعات درونی آن نیز بیشتر است و احتمال آسیب‌ دیدن آن نیز افزایش می‌یابد. ضمنا اگر یک دیسک با حجم بسیار بالا دچار ضربه یا آسیب شود، حجم اطلاعاتی که ممکن است از این طریق از دست بدهید، نیز بیشتر خواهد بود.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر اطلاعات ارزشمند و مهمی دارید، از چند دیسک به عنوان پشتیبان استفاده کنید و به یک دیسک پر حجم اکتفا نکنید. تا در صورت مشکل بتوانید از اطلاعات خود استفاده کنید و آن ها را از دست ندهید.

خوب است بدانید که حجم‌هایی از هارد اکسترنال که در بازار وجود دارد ۴ و ۶ ترابایت و بالاتر نیز قابل خریداری است. ولی بهتر است از حجم‌های کمتر که قیمت مناسب‌ تر و امنیت بیشتری را برای شما فراهم می کنند،  استفاده نمایید. بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده که حجم کمتری دارد، توسط مین پایتخت قابل انجام است.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت