روش بازگردانی اطلاعات از درایو فرمت شده

اطلاعات درایو فرمت شده

در صورتی که بر روی درایو فرمت شده دیتای جدیدی بازنویسی نشود، امکان بازگردانی فایل های حذف شده افزایش می یابد.

خوب است بدانید که قابلیت بازیابی  اطلاعات از درایو فرمت شده امکان پذیر است. بعد از فرمت داده‌ها روی هارد درایو حذف نمی‌شوند و تنها آدرس جداول داده‌ها عوض می‌ شود. در واقع داده های شما روی هارد ذخیره می شوند، اما چون آدرس ها حذف شده اند امکان خواندن آنها وجود ندارد. در حقیقت این کار تا زمان انتقال اطلاعات  جدید در هارد برقرار است. برای همین بعد از فرمت کردن، اطلاعات قبلی مشاهده نمی وشد.

مهم نیست که درایو به چه دلیل فرمت شده، حقیقت این است که راه های مختلفی برای بازگردانی فایل‌های فرمت شده وجود دارد که به آسانی می توانیم داده‌های پاک شده را باز گردانیم.

در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی دلایلی که پیغام فرمت ظاهر می شود بپردازیم. پس همراه ما باشید.

مشکل خرابی سیستم فایل هارد دیسک  (File System Corruption)

وقتی درایور فایل سیستم هارد دیسک ( NTFS , FAT , HFS ) به مشکل میخورد و دچار آسیب می شود ، داده های موجود بر روی هارد دیسک غیر قابل دسترسی می شوند. در این به صورت خودکار پیغام فرمت ظاهر خواهد.با مشاهده این پیام، در این صورت استفاده از هارد را متوقف کرده و به هیچ عنوان فرمت نکنید.

علت ظاهر شدن پیغام فرمت هنگام اتصال به سیستم، نشانه آن است که درایو شما یک مشکل غیر منتظره تجربه می کند.استفاده بیش از حد یک داریو مقدمه ای برای ایجاد مشکلات است. این مشکلات شامل کند شدن هارد، عدم شناسایی دیسک توسط سیستم و حتی بدسکتور هستند.

تبدیل سیستم فایل NTFS و FAT  در ویندوز

برای نصب سیستم عامل روی هارد درایو، به سیستم فایل (NTFS,FAT32)  نیاز است. در مواردی نیاز داریم تا این سیستم فایل را به یک دیگر تبدیل نماییم.در این شرایط ناچار هستید تا درایو خود را فرمت کنید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت