بازیابی اطلاعات هارد سوخته

بازیابی اطلاعات هارد سوخته

بازیابی اطلاعات هارد سوخته اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند، پس از این که متوجه شدید هارد شما دچار آسیب شده است.  اما این سوال مطرح است که چگونه بازیابی اطلاعات هارد سوخته امکان پذیر است؟ اگرچه بازیابی اطلاعات هارد دیسک ممکن است ولی روش هایی دارد. که بایستی آن ها را بدانید تا نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. در این مقاله قصد داریم در خصوص هادر دیسک سوخته و روش بازیابی اطلاعات آن بحث کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

به چه دلیل هارد دیسک می سوزد یا خراب می شود؟

خوب است بدانید که هارد دیسک نیز همانند دیگر قطعات الکترونیکی خود به خود دچار خرابی می ‌شود. با اطمینان نمی ‌توان گفت که ضربه زدن سبب خرابی هارد دیسک‌ ها شده است. هارد دیسک ‌ها هم از یک طول عمر برخوردار هستند که این مدت زمان بین 3 الی 5 سال می باشد. اما توجه داشته باشید که طول عمر هارد به شیوه نگهداری و حفظ هارد دیسک نیز وابسته است.

آیا بازیابی اطلاعات هارد سوخته امکان پذیر است؟

توجه داشته باشید که بکارگیری واژه هارد سوخته اشتباه است. زیرا اجزای هارد ممکن است خراب شود اما هیچ گاه نمیتوان گفت که که هارد سوخته است. یا حتی به طور کامل از بین رفته و قابلیت بازیابی و ریکاوری ندارد. به طور معمول در اثر نوسانات برق برد هارد دچار سوختگی می شود که اگر برد هارد دیسک بسوزد، در نتیجه موتور هارد دیسک روشن نمی شود. در صورت سوختن هارد و به منظور بازیابی اطلاعات هارد سوخته، لازم است که نسبت به تعمیر برد هارد اقدام شود. یا اگر این عمل ناممکن باشد بایستی آن را تعویض نمایید. در نهایت مد نظر داشته باشید که با سازگار کردن هارد با برد جدید، نسبت به ریکاوری و بازیابی اطلاعات اقدام نمایید.

مرکز ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت به شما کمک می کند تا در صورت برخورد با چنین مشکلی بتوانید نسبت به بازیابی و ریکاوری اطلاعات خود اقدام نمایید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت