مزایای هارد SDD در چیست؟

راهنمای خرید SSD مناسب

هارد SSD با نام «درایو حالت جامد» نیز شناخته می شود، در واقع نوعی درایو است که از آن برای ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده می شود. این درایو بر پایه حافظه فلش، مشابه با مموری گوشی موبایل طراحی و ساخته شده است. به بیان ساده تر فناوری آن همانند فلش مموری است. ولی برعکس حافظه HDD دارای عضو مکانیکی خاصی نیست. در واقع همه اطلاعات بر روی یک تراشه جامد ذخیره و ثبت می ‌شود و برای دسترسی به هر نقطه از اطلاعات نیازی به جستجو ندارد.

هارد SSD بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال سرعت بالا هستند. در اکثر سیستم های کامپیوتری از هارد HDD که شامل قطعات مکانیکی و متحرک است استفاده می شود ولی اخیرا و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد هارد SDD نظیر غیر قابل حرکت بودن اجزای فیزیکی آن، در حال حاضر این نوع هارد در بسیاری از وسایل الکترونیکی همانند لپ تاپ ها استفاده می شود.

مزایای هارد SDD در چیست؟

از ویژگی ها و مزایای هارد SDD می توان به سرعت بالای خواندن و نوشتن اطلاعات اشاره نمود. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی سرعت انتقال اطلاعات بسیار مهم است. در نتیجه این ویژگی در هاردبه  SDD یکی از مهمترین مزیت های آن تبدیل شده است. استفاده از هارد ssd برای کامپیوتر و لب تاب همواره انتخاب مهم افرادی است که برای کار و پروژه های خود به سرعت بالاتری در سیستم نیاز دارند.

از دیگر مزایا ویژگی های این نوع هارد می توان به کاهش میزان مصرف برق و مقاومت بالای آن در برابر ضربه اشاره کرد. کاهش میزان تولید گرما و ایجاد صدا در هاردنیز  SDD از دیگر مزایای منحصر به فرد این تکنولوژی است.

خرید بهترین هارد SDD کار دشواری نیست. تنها نیاز است به نکاتی از قبیل میزان سرعت خواندن و نوشتن آن، ظرفیت SSD ها، درگاه ارتباطی SSD و نوع گارانتی آن دقت نمایید تا با در نظر گرفتن این نکات بتوانید هارد SDD مناسبی را بخرید.

هارد در ظرفیت های مختلفی مانند 128 – 256 – 512 – یک و دو ترابایتی و حتی بیشتر عرضه می شوند. تنها عیب بزرگ این نوع هارد ها قیمت بالای آنهاست که ممکن است، شما را مجبور به خرید ظرفیت های پایین تر نماید.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت