تکنیک های بازیابی اطلاعات به منظور بازیابی داده ها – بخش اول

تکنیک های بازیابی اطلاعات

تکنیک بازیابی اطلاعات چیست؟ داده های حذف شده یا از دست رفته برای همیشه از بین می روند؟ اگر این سوالات به ذهن شما خطور کرده، پس بهتر است این مقاله را بخوانید. ما پیشرفته ترین تکنیک های ریکاوری را به شما نشان خواهیم داد و به شما کمک می کنیم داده های حذف شده و از دست رفته را حتی در خراب شدن هارد دیسک نیز بازیابی کنید. اما، قبل از اینکه در مورد این تکنیک ها بیشتر بدانید، باید هنگام حذف یا از بین رفتن داده ها، از داده های خود محافظت کنید.

تکنیک های بازیابی اطلاعات به منظور بازیابی داده ها

وقتی داده های خود را پاک می کنید یا یک هارد دیسک را قالب بندی می کنید، داده های شما واقعاً از بین نمی روند. سیستم فایل فقط ورودی داده ها را حذف می کند. به عنوان مثال، هنگامی که برخی از پرونده ها را در ویندوز پاک می کنید و سطل آشغال را خالی می کنید، سیستم فقط نشانگر پرونده ها را برداشته و فضای ذخیره سازی پرونده های حذف شده را در دسترس قرار می دهد. قبل از اینکه فایل های جدید به طور کامل فضای ذخیره سازی پرونده های حذف شده را بازنویسی کنند، با روش های بازیابی اطلاعات می توان به راحتی فایل های حذف شده را بازیابی کرد.

در واقع این روش فرآیندی است برای بازیابی داده های پاک شده، غیرقابل دسترسی، از دست رفته، خراب، آسیب دیده یا قالب بندی شده از کامپیوتر، هارد دیسک، ذخیره سازی ثانویه، رسانه قابل جابجایی، وقتی که داده های ذخیره شده در آنها به روش عادی قابل دسترسی نیستند. هزاران تکنیک بازیابی اطلاعات در اینترنت وجود دارد. بسیاری از شرکت ها تکنیک های بازیابی اطلاعات را ارائه می دهند که می تواند اطلاعات از دست رفته را از دیسک سخت، درایو فلش USB، کارت حافظه، دوربین دیجیتال و غیره بازیابی کند.

DiskGenius همچنین تکنیک های پیشرفته بازیابی اطلاعات را ارائه می دهد. تکنیک های بازیابی اطلاعات از DiskGenius می تواند به کاربران در بازیابی اطلاعات پاک شده یا فرمت شده، آسیب دیده یا غیرقابل دسترسی از HDD / SSD، درایو فلش USB، کارت حافظه، کارت SD، دوربین دیجیتال، دیسک سخت خارجی، دوربین فیلمبرداری دیجیتال، ضبط صدا و غیره کمک کند.

تکنیک های ریکاوری DiskGenius:

  • بازیابی پرونده حذف شده و بازیابی اطلاعات سطل آشغال را بازیافت می کند.
  • بازیابی فایل فرمت شده بازیابی پرونده مجدداً اصلاح شده
  • بازیابی خام
  • بازیابی پارتیشن هارد دیسک
  • بازیابی اطلاعات از دست رفته

در ادامه این مطلب به توضیحات کامل تری در خصوص تکنیک های بازیابی اطلاعات به منظور بازیابی داده ها خواهیم پرداخت.

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت