مزایای حافظه SSD و شیوه استفاده از آن

مزایای حافظه SSD و شیوه استفاده از آن

در این مطلب قصد داریم به معرفی مزایای حافظه SSD و شیوه استفاده از آن بپردازیم. همراه ما باشید.

مزایای حافظه SSD و شیوه استفاده از آن

سرعت

یک SSD می تواند داده ها را در حدود 500 مگابیت در ثانیه بخواند و بنویسد. در حالی که یک هارد دیسک با سرعت 20 تا 120 مگابیت بر ثانیه کار می کند. سیستم عامل در SSD در عرض چند ثانیه آماده می شود. در حالی که در HDD ممکن است چند دقیقه طول بکشد! باز کردن پوشه ها، پرونده ها و برنامه ها با SSD بسیار سریعتر است.

تکه تکه شدن

در HDD فایلها با گذشت زمان تکه تکه می شوند که باعث کند شدن سیستم می شود. در حالی که در SSD سرعت سیستم تحت تکه تکه شدن قرار نمی گیرد. فرقی نمی کند فایل های ذخیره شده را در کجا می توانید در دیسک پیدا کنید. زیرا SSD آنها را از هر کجا به سرعت فراخوانی می کند.

منابع تغذیه

یک SSD به برق کمتری نیاز دارد (فقط حدود یک سوم مقدار HDD استفاده می کند). این ویژگی خصوصا برای لپ تاپ ها مفید است. زیرا در نتیجه باتری حداقل 30 دقیقه بیشتر (یا حتی بیشتر) دوام می آورد. SSD گرمای بسیار کمتری نسبت به HDD تولید می کند زیرا قطعات متحرک وجود ندارد و از انرژی کمتری استفاده می کند.

سر و صدا و ارتعاش

یک SSD اصلاً هیچ سر و صدا یا ارتعاشی ایجاد نمی کند. در حالی که گاهی اوقات یک HDD هنگام خواندن یا نوشتن داده ها سر و صدای قابل توجهی ایجاد می کند.

طول عمر

طول عمر داده های SSD بیش از 200 سال است. هارد دیسک بعد از 5 تا 10 سال شروع به از دست دادن داده های خود می کند. و این موضوع حتی می تواند زودتر یا دیرتر اتفاق بیفتد. بیت های HDD از 0 به 1 و از 1 به 0 در حال چرخش هستند و در نهایت منجر به خراب شدن فایل های داده می شوند.

ثبات در طول زمان

SSD فاقد قطعات مکانیکی متحرک است و بنابراین عمر بیشتری خواهد داشت. برخلاف HDD، در صورت سقوط لپ تاپ یا لرزش ناگهانی، SSD اطلاعات شما را از دست نمی دهد. از آنجا که هارد دیسک تا حدی مکانیکی است و دیسک او از مواد مغناطیسی تشکیل شده است. به سرعت از بین می رود. پس از یک یا دو سال در حال حاضر کاهش سطح عملکرد را مشاهده خواهید کرد.

مغناطیس

یک دیسک HDD با یک ماده مغناطیسی پوشانده شده است. بنابراین می تواند تحت تأثیر محیط های مغناطیسی قرار گیرد (ممکن است یک آهنربا داده ها را پاک کند). SSD تحت تأثیر آهنربا قرار نمی گیرد.

شکل و وزن

از آنجا که یک هارد دیسک دارای یک دیسک مغناطیسی چرخشی است. بدنه آن باید به شکل متداول از مواد فلزی سنگین ساخته شود. با این حال، SSD می تواند در هر شکلی تولید شود و تقریباً هیچ وزنی ندارد!

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت