ریلمی از اولین تلویزیون SLED رونمایی کرد

تلویزیون sled ریلمی

امروز شرکت ریلمی اولین تلویزیون با فناوری SLED و روزلوشن 4K را معرفی کرد. البته که تلویزیون جدید REALME آماده فروش و یا حتی عرضه نیست اما می‌تواند جایگزین مناسبی برای تلویزیون‌های QLED باشد. در ادامه به بررسی بیشتر فناوری SLED و محصول جدید شرکت ریلمی می‌پردازیم.

فناوری SLED چیست؟

این تکنولوژی در اصل برداشت جدیدی از فناوری و فرمول استفاده شده در LCD است اما نوآوری آن در قسمت رنگ پس زمینه می‌باشد. معمولا رنگ پس زمینه در تلویزیون‌ها سفید است که از طریق فیلترهای RGB تغذیه می‌شود تا سه رنگ اصلی ایجاد می‌شود.

اما در مورد SLED این موضوع به حالت دیگری است. در این تلویزیون فناوری جدید نور پس زمینه از LED های قرمز، سبز و آبی برای ایجاد سه رنگ اصلی استفاده می‌کند. اگر چه این فناوری و این تکنولوژی شبیه به یک LCD است اما از این جهت دارای پلاریزر و یک لایه کریستال مایع است.

تلویزیون sled ریلمی

از طرف دیگر این فناوری با QLED نیز تفاوت‌هایی دارد. در QLED معمولا نور پس زمینه با آبی شروع می‌شود و از نقاط کوانتومی برای جذب نور آبی استفاده می‌کند و قرمز یا سبز منتشر می‌کند. سپس یک لایه LCD به کنترل میزان نوری که از هر پیکسل عبور می‌کند را کنترل می‌کند.

به هر حال تنها هدف تولید این نوع تلویزیون با این نوع فناوری تنها تغییر در حالت رنگ پس زمینه نیست بلکه طول موج بهینه در هر رنگ را نیز می‌تواند نمایش دهد. این موضوع به ارائه طیف رنگی وسیع‌تر کمک می‌کند و کیفیت تصویر را بهبود می‌بخشد.

شرکت REALME معتقد است که SLED عملکرد و رویکرد بهتری نسبت به QLED دارد. سامسونگ و وان پلاس از قبل تلویزیون‌های QLED را در بازار عرضه کرده‌اند حال ریلمی امیدوار است با رونمایی از SLED و عرضه این نوع تلویزیون بتواند بازار را از چنگ رقبا خارج کند.

دیدگاه شما کاربران امین دیتا در این زمینه چیست؟

 

© کپی رایت - ریکاوری هارد و بازیابی اطلاعات امین پایتخت